Košickej advokátke, ktorá radila prvorodičke hrozí vyčiarknutie z komory. Disciplinárnemu konaniu sa už nevyhne!

Advokátku Adrianu Krajníkovú pozná Slovensko najmä kvôli incidentu z košickej nemocnice. Po telefóne totiž radila svojej klientke nenasadiť si rúško či nepodstúpiť antigénový test. Jej výroky či šírenie dezinformácii na internete ju momentálne môžu stáť členstvo v advokátskej komore uvádza portál aktuality.sk Poslanec Národnej rady SR, Ján Benčík (Za ľudí), podal na advokátsku komoru podnet, ktorý už preverujú.

 

Svojimi radami ohrozuje zdravie ľudí

Podnet bol podaný z dôvodu podozrenia z porušovania viacerých ustanovení zákona o advokácii a advokátskeho poriadku. Ján Benčík zozbieral vyjadrenia advokátky zo sociálnych sietí či rozhovorov. Podľa jeho slov tak Krajníková šíri nebezpečné hoaxy týkajúce sa prebiehajúcej pandémie. Tieto dezinformácie tak môžu mať negatívny dosah na život a zdravie ľudí. Benčík ju tak podozrieva z ohýbania faktov a práva či zavádzania ľudí mylnými právnymi radami pričom ľudí neinformuje o možných rizikách. Navyše svojim „nevhodným, agresívnym a vulgárnym slovníkom“ podľa poslanca  znevažuje advokátsky stav.

 

Uverejnil používateľ Dr. Adriana Krajníková Sobota 26. septembra 2020

 

 

Od sťažnosti k disciplinárnemu konaniu

Preverenie sťažností na advokátov má na starosti Revízna komisia SAK, ktorá ak uzná porušenie, podáva návrh na začatie disciplinárneho konania. Informácie o tomto kroku podáva priamo sťažovateľovi. Samotné porušenie advokátskych predpisov či etiky posudzuje iba disciplinárny senát komory. Ten môže advokátovi uložiť sankciu v podobe napomenutia, peňažnej pokuty či dokonca v podobe vyčiarknutia zo zoznamu advokátov. 

zdroj: aktuality.sk

zdroj foto: Dr. Adriana Krajníková