Mamička chorého chlapčeka venovala nemilosrdný odkaz Borisovi Kollárovi

O kauze Borisa Kollára, ktorý mal počas hospitalizácie využívať neštandardné služby od koaličných kolegov, ale aj od žien z jeho okolia, sa v médiách hovorí už niekoľko týždňov. Po medializácii jeho nezhôd so zdravotnými sestričkami však Kollár uverejnil video, v ktorom vysvetľuje celý problém, ktorý vznikol počas obdobia, kedy potreboval 24-hodinovú starostlivosť.

Kollár svoje výhody vysvetľoval tým, že chcel odbremeniť sestričky, ktoré boli mimoriadne vyťažené aj bez neho. Líder politickej strany Sme rodina bol hospitalizovaný v Nemocnici sv. Michala, kde sa o neho okrem špičkových lekárov a zdravotných sestier starali aj jeho expartnerky a iné ženy z jeho okolia.

Po uverejnení kauzy sa viacerené zdravotné sestry, ale aj námestníčka zariadenia rozhodli prehovoriť. Podľa námestníčky je aktuálne vo výpovednej lehote, ktorá jej začal plynúť od medializovania kauzy s Kollárom. Kvôli nehoráznym porušeniam nariadení, ale aj kvôli vlastnému hospitalizovanému synčekovi, sa rozhodla mamička 8 ročného chlapca uverejniť príspevok, ktorý adresovala priamo Borisovi Kollárovi: ,,Dnes mi prvýkrát zavolal. Plakal a prosil, aby som prišla. Srdce mi išlo puknúť. Nejde to.

Nemocnica akékoľvek moje žiadosti odmieta. Panika z Covidu-19 je na mieste, aj keď mi to príde mimoriadne tvrdé. Odmietli dokonca aj variant, žeby som sa predtým dala otestovať.”

Bezmocná mamička pokračovala: ,,A potom uvidím Borisa Kollára, ako všetkých presviedča, že jeho dámsky návštevy v nemocnici neboli problém. Je mu ľúto, že vyhodili námestníčku nemocnice, ktorá sa zastala sestriček, on by jej dal len napomenutie.

To čo si on o sebe myslí? Tvária sa ako demokratická koalícia a nikto nemá odvahu poslať ho preč z funkcie predsedu parlamentu?” Mamička taktiež spomenula, že ak by sa rovnaký prípad udial v zahraničí, politik by musel okrem iného okamžite odstúpiť z postu predsedu parlamentu. Sklamaná mamička svoj príspevok ukončila slovami: ,,Na hodinu by letel aj riaditeľ nemocnice a nie námestníčka, ktorá sa zastala sestričiek. To by sa stalo v normálnej krajine. Ale my sme na Slovensku a o obyčajných ľudí tu politikom nejde. Darmo to majú v názve strany.”

Zdroj: hitky.sk