Matovič chystá nový prístup testovania – testovať sa budú aj deti! Školy sa rozhodnú , či podstúpia takéto testovanie.

V posledných dňoch sa na nás z rôznych strán valia informácie, podľa ktorých máme do Vianoc podstúpiť minimálne jedno celoplošné testovanie. Testovanie malo prebiehať už aj počas uplynulého víkendu, avšak pre nedostatok antigénových testov však nakoniec neprebehlo.

Premiér SR, Igor Matovič, prišiel o novinkách, ktoré chystá vláda spolu s Ústrednýcm krízovým štábom, porozprávať do politickej relácie TV Markíza. Matovič potvrdil, že krízový štáb schválil celoplošné testovanie ako alternatívu k tvrdému lockdownu, ktorému by sa rád vyhol, čím zachráni mnoho podnikateľov a živiteľov rodín.

Okrem klasického testovania antigenovými testami sa podľa premiéra dočkáme aj alternatívneho testovania netradičným spôsobom. Premiér to odôvodnil najmä zmenou poveternostných podmienok a tým, aby ľudia neboli nútení vystávať v radoch počas týchto mrazivých dní. Matovič chce do škôl zaviesť testovanie prostredníctom kloktania, ktoré chce implementovať najmä do škôl. Práve tento spôsob môže byť vhodnou alternatívou na to, aby sa mohli deti vrátiť do školských lavíc čím skôr.

Školy sa môžu rozhodnúť, či podstúpia takéto testovanie.

Vláda im dokonca preplatí všetky náklady. Takéto testovanie má prebiehať prostredníctvom jednej vzorky, ktorá bude vytvorená z vykloktaných tekutín všetkých detí v triede. Vzorka bude následne vyhodnotená PCR testovaním. Alternatívu ku klasickému celoplošnému testovaniu vláda aktuálne tají.

https://www.facebook.com/watch/?v=2586069648351852

Zdroj: TV Markíza

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Matovič chystá nový prístup testovania – testovať sa budú aj deti! Školy sa rozhodnú , či podstúpia takéto testovanie.”