Matovič sa mal počas protestov skrývať vo Švajčiarsku. Tomuto hoaxu naletelo mnoho ľudí!

Koncom novembra prebehli pred domom Igora Matoviča protesty, ktoré organizovali poslanci z ĽSNS. Pred jeho dom, kde býva s manželkou a deťmi, demonštranti priniesli rakvu z vencami. Útoky na Matovičovu osobu ale aj jeho rodinu sú čím ďalej tým častejšie. Na tieto protesty reagovala kriticky aj Lucia Nicholsonová.

V týchto dňoch sa internetom šíry fotografia, na ktorej je Matovič aj so svojou manželkou na námesti vo Švajčiarskom Berne. No pozornému oku neújde fakt, že ide o nepodarenú fotomontáž. Aj napriek tomu túto fotografiu zdieľalo mnoho ľudí.

 

„Tak vodu káže, víno pije, dnes Matovič aj so svojou ženou v Berne vo Švajčiarsku, je tam veľká komunita Slovákov, čo ho nemá rada!!!“  písalo sa pri fotomontáži. Podľa konšpirátorov sa tak počas protestov pred svojim domom mal Matovič v skutočnosti nachádzať vo Švajčiarsku. Na profile istej pani Ludmily Kanichovej má táto fotografia približne 500 zdieľaniami no nevedno koľko ľudí to zdieľalo z iných zdrojov. Pritom sa pravosť fotografia dá veľmi ľahko overiť!

 

Upravená fotografia

Zdroj: facebook.com

 

Ľudmila Kolesárová z Dobrého anjela na svojom Facebooku ľuďom vysvetlila ako pár klikmi overiť pravosť fotografie. “AKO SI OVERIŤ, či fotka nie je podvod? 1. v google môžete rovno (radšej na PC) vyhľadať aj obrázok, či nebol použitý aj niekde inde. Dáte vyhľadávať obrázok, resp. search image a nahráte ten, ktorý chcete overiť. 2. orginálnu foto som našla ale tak, že som si zadala do google “ matovič s manželkou“ a bolo,” vysvetlila. 

 

AKO SI OVERIŤ, či fotka nie je podvod?
1. v google môžete rovno (radšej na PC) vyhľadať aj obrázok, či nebol použitý aj…

Uverejnil používateľ Ludmila Kolesárová Pondelok 30. novembra 2020