NAKA zasahovala v Michalovciach. Vyšetrujú lekára, ktorý predával PN-ky. Pozrite sa, za koľko ste si ju mohli kúpiť

NAKA zadržala lekára, ktorý ordinuje v Michalovciach. Lekár z východnej časti našej krajiny vraj predával PN-ky za 20 eur. O skutočnosti informovala Polícia Slovenskej republiky: „Počas protikorupčnej akcie s krycím názvom Pierce zadržala NAKA všeobecného lekára pre dospelých.“ Zaplatiť za PN-ky si mali dokonca aj príslušníci Ozbrojených síl Slovenskej republiky.

Prípad podozrivého lekára sa začal riešiť po tom, čo mal prijať minimálne 10 úplatkov za poskytnutie nezdôvodných PN-niek. Polícia tvrdí, že NAKA zistila v operatívnom vyšetrovaní niekoľko skutočností, ktoré stoja proti lekárovi: „Lekár vykonával prax v priestoroch kasární na Užhorodskej ul. v Michalovciach, prijať najmenej desaťkrát úplatok od 10,- do 20,- EUR za to, že uzná podplácajúcu osobu práceneschopnou.“

Polícia dodala, že vyšetrovanie je len v začiatkoch, avšak obvinených z korupcie by malo byť v tomto prípade viac. Polícia Slovenskej republiky informuje, že aktuálne nie je možné uviesť bližšie informácie z dôvodu možného zmarenia alebo sťaženia účelu trestného konania.