Norilsk, najchladnejšie mesto Ruska. 45 dní je tu úplna tma

Nie je nič krajšie, ako prvé sneženie v sezóne, keď sa všetci náhle premeníme na malé deti a tešíme sa zo zimnej krajinky. 

Ale na druhej strane sveta, na ruskej Sibíri, ľudia „nesnívajú o bielych Vianociach“. V meste Norilsk, ktoré je najsevernejším mestom Ruska, ľudia každý rok čelia nepretržitej tme po dobu 45 dní s teplotami klesajúcimi vo februári až k -27,4 °C.

#1

Nedávno v meste dokonca snežilo nepretržite 5 dní. Hydrometeorologické stredisko informovalo, že v uplynulom týždni, napadlo o 194% viac snehu. Okrem toho sa miestni musia pasovať so silnými nárazmi vetra, ktoré dosahujú 22 – 27 metrov za sekundu.

#2

igor_illusionReport

#3

inktreid

#4

inktreid

Fotografie zo sibírskej snehovej krajiny hovoria samy za seba a akokoľvek zábavne vyzerajú, miestnym tieto snehové zrážky poriadne okorenili bežné dni. Od vykopávania svojich automobilov až po, úplne zasnežené dopravné značky, táto situácia preverí každého obyvateľa.

#5

inktreidReport

#6

_RusDynamics

#7

PerstDon

#8

natalya_saifulina

#9

olesya.sul.2020

Norilsk sa nachádza 370 km severne od polárneho kruhu a je známe ako miesto brutálnych extrémov. Je to najchladnejšie a jedno z najtemnejších miest v Rusku, pretože od začiatku decembra čelia miestni obyvatelia večnej noci počas polárnej zimy. Noc tu zvyčajne trvá od 30. novembra do 13. januára. Za mestom, ktoré obýva asi 175 000 ľudí, sa nachádza neobývaná divočina severnej Sibíri.

#10

PerstDon

#11

Peshkov_city

#13

NornickelGroup

#14

hamedan.weather

#15

postnews.ru

Mesto nie je známe iba mrazivým podnebím, je tiež jedným z najväčších producentov znečisťujúcich látok. Spoločnosť Norilsk Nickel je najväčším svetovým producentom paládia a hlavným dodávateľom kovov ako meď, nikel atď.

#16

havacity_official

#17

_RusDynamics

#18

postnews.ru

New York Times uvádza, že „v jednom okamihu spoločnosť vyprodukovala ročne viac oxidu siričitého ako celé Francúzsko.“  Výsledkom je, že norilská rieka Daldykan, sa zafarbila na červeno. Väčšina miestnych obyvateľov trávi voľný čas v interiéroch, najmä počas zimnej sezóny.

#19

hamedan.weather

#20

v_norilske

#21

batzorig2012

#22

NornickelGroup

Samozrejme existujú tu autobusy, ale čakať vonku na zastávke, kým nepríde váš spoj je nemožné. Ľudia sa zvyčajne schovávajú v neďalekých obchodoch a čakajú, kým príde ich autobus.

#23

norilskonline

#24

alla_zavgorod

#25

news_russia27
Zdroj: www.boredpanda.com