Obchodné reťazce sa búria a chcú zrušiť vyhradené hodiny pre seniorov. Hlavný hygienik má v tom jasno!

Vyhradené nákupné hodiny pre seniorov sa zaviedli tak ako prvej aj v druhej vlne pandémie koronavírusu. Mali tak slúžiť na ochranu najohrozenejšej skupiny ľudí, ktorí si vo vyhradených časoch nakúpia. Od 9:00 do 11:00 tak mohli v supermarketoch, lekárňach či drogériách nakupovať iba ľudia starší ako 65 rokov. V tom čase tak nemohol nakupovať nikto iný a to sa práve stalo kameňom úrazu. 

Cez Vianoce to spôsobí komplikácie

Už počas prvej vlny sa ľuďom toto nariadenie nepozdávalo, keďže seniory to vôbec nedodržiavali. Nakupovali tak aj mimo vyhradených hodín čo sa tak míňalo účelu vyhradených hodín. S blížiacimi sa vianočnými sviatkami sa tak musí počítať aj s vyšším náporom ľudí a pravé hodiny pre seniorov by vianočné nakupovanie mali skomplikovať.

”Je tu reálna hrozba, že ponechanie seniorských hodín v nezmenenom rozsahu aj v čase tradične zvýšených nákupov pred sviatkami spôsobí, že zvyšné otváracie hodiny nebudú pre verejnosť dostatočné,“ vyjadril sa predseda Slovenskej aliancie moderného obchodu (SAMO), Martin Krajčovič.

Združenie SAMO tak žiada o zrušenie vyhradených hodín pre seniorov od 21. do 24. decembra a od 30. do 31. decembra. Ďalšou možnosťou by tak mohlo byť aj skrátenie vyhradeného času pre seniorov. Na tento návrh už reagoval aj samotný hlavný hygienik, ktorý má na vec jasný názor. “Práve teraz má ten čas význam, keď máme vysoké čísla a aj mobilita v obchodoch bude väčšia,“ nechal sa počuť Ján Mikas.

 

Man, Woman, Elderly Couple, Two, Together, Togetherness

Zdroj: pixabay.com

zdroj. hitky.sk