Po pokuse o samovraždu Lučanského prišli od Smeru a Hlasu prvé obvinenia! Kto za to môže?

V utorok (29. decembra) obletela internet správa, že exprezident polície, Milan Lučanský, sa pokúsil o samovraždu. V cele sa tak pokúsil obesiť na teplákovej bunde. Momentálne leží v nemocnici v kritickom stave a je pripojený na prístrojoch. K nešťastnému incidentu sa už vyjadrili aj dve opozičné strany – Smer a Hlas. Z ich strany padli tvrdé obvinenia smerujúce jedným smerom. 

Preteky v zatýkaní

Členovia politickej strany Hlas-SD vyjadrili svoje zhrozenie z predmetným incidentom no stále dúfajú, že sa Lučanského život podarí zachrániť. Vyzdvihli aj jeho prácu počas pôsobenia ako prezident Policajného zboru. Nezabudli pripomenúť fakt, že ma osobité zásluhy v prípade zavraždeného novinára Kuciaka a jeho snúbenice.

Tragický krok generála Lúčanského vnímame ako jeden z dôsledkov atmosféry na Slovensku, kde sa preteky v zatýkaní stali predmetom politického boja,” nepriamo ukázal prstom na Matoviča a jeho snahu očistiť skorumpované Slovensko.

 

Strana HLAS – sociálna demokracia je šokovaná prípadom Milana Lučanského a pevne verí, že sa jeho život podarí…

Uverejnil používateľ HLAS – sociálna demokracia Utorok 29. decembra 2020

 

 

Čo sa týka vyjadrenia strany Smer-SD, boli v ňom o čosi priamejší a rovno padlo aj premiérove meno. “Už v tomto okamihu je ale strana SMER – SD presvedčená, že za túto tragédiu nesie plnú zodpovednosť I. Matovič, ktorý spolu s politicky angažovanými dozorovými prokurátormi organizuje zneužívanie trestného práva na boj s opozíciou,” padlo obvinenie od Smeru. Bližšie sa k tomuto prípadu vyjadrí neskôr aj samotný predseda strany Smer-SD, Robert Fico.

zdroj foto: Radio Expres Youtube / Robert Fico Instagram