Prezidentka Zuzana Čaputová na návšteve Vatikánu. Pápež František má v týchto časoch veľavravný odkaz pre Slovákov!

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes doniesla od Pápeža Františka pozdravy na Slovensko. Okrem iného preberali aj súčasnú situáciu týkajúcu sa pandémie koronavírus. S ohľadom na momentálnu situáciu  nám, Slovákom, pápež posiela silný odkaz, z ktorého by sme si všetci mali vziať príklad. V rámci tejto návštevy sme do Vatikánu doniesli 10 000 PCR testov ale aj iné dary priamo pre pápeža. Ako by sme sa teda podľa pápeža mali správať?

 

 

Zhodli sa v tejto veci

“Je mi cťou odovzdať vám pozdravy od pápeža Františka na Slovensko. Sme jeho srdcu blízki, váži si nás a myslí na nás aj v týchto ťažkých časoch. Odkazuje nám, že máme vydržať, bojovať a hlavne držať spolu. Jeho slová počas nášho osobného rozhovoru boli nesmierne upokojujúce. Boli to slová zmierenia a nádeje,” napísal o stretnutí na svoj Facebook prezidentka. Spolu s pápežom preberali aj otázku rozdelenia spoločnosti v týchto časoch. Spoločne tak dospeli k rovnakému záveru, že v tomto čase by sme mali zahodiť spory, spolupracovať a vrátiť sa k hodnotám lásky k blížnym.

 

 

Na Slovensko príde

Okrem PCR testov, pápež dostal darom 4 adventné sviece z recyklovaného materiálu, ktoré boli vyrobené v chránenej dielni. „Pápež a Svätá stolica sa starajú aj o ľudí bez domova, majú nemocnicu, kde sa o nich starajú. Je to pre nich v tejto ťažkej dobe príspevok,“ povedala Čaputová. Prezidentka darovala pápežovi aj nádherný obraz Panny Márie, ktorá je patrónkou Slovenska. Naša hlava štátu pápeža pozvala aj na Slovensko a potvrdila, že „záujem prísť má naozaj úprimný”. No všetko však závisí aj od pandemickej situácie ale hlavne aj od zdravotného stavu samotného pápeža.

 

 

Celý status prezidentky si môžete prečítať tu:

Je mi cťou odovzdať vám pozdravy od pápeža Františka na Slovensko. Sme jeho srdcu blízki, váži si nás a myslí na…

Uverejnil používateľ Zuzana Čaputová Pondelok 14. decembra 2020