Prezidentka Zuzana Čaputová na návšteve Vatikánu. Pápež František má v týchto časoch veľavravný odkaz pre Slovákov!

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes doniesla od Pápeža Františka pozdravy na Slovensko. Okrem iného preberali aj súčasnú situáciu týkajúcu sa pandémie koronavírus. S ohľadom na momentálnu situáciu  nám, Slovákom, pápež posiela silný odkaz, z ktorého by sme si všetci mali vziať príklad. V rámci tejto návštevy sme do Vatikánu doniesli 10 000 PCR testov ale aj iné dary priamo pre pápeža. Ako by sme sa teda podľa pápeža mali správať?

 

 

Zhodli sa v tejto veci

“Je mi cťou odovzdať vám pozdravy od pápeža Františka na Slovensko. Sme jeho srdcu blízki, váži si nás a myslí na nás aj v týchto ťažkých časoch. Odkazuje nám, že máme vydržať, bojovať a hlavne držať spolu. Jeho slová počas nášho osobného rozhovoru boli nesmierne upokojujúce. Boli to slová zmierenia a nádeje,” napísal o stretnutí na svoj Facebook prezidentka. Spolu s pápežom preberali aj otázku rozdelenia spoločnosti v týchto časoch. Spoločne tak dospeli k rovnakému záveru, že v tomto čase by sme mali zahodiť spory, spolupracovať a vrátiť sa k hodnotám lásky k blížnym.

 

 

Na Slovensko príde

Okrem PCR testov, pápež dostal darom 4 adventné sviece z recyklovaného materiálu, ktoré boli vyrobené v chránenej dielni. „Pápež a Svätá stolica sa starajú aj o ľudí bez domova, majú nemocnicu, kde sa o nich starajú. Je to pre nich v tejto ťažkej dobe príspevok,“ povedala Čaputová. Prezidentka darovala pápežovi aj nádherný obraz Panny Márie, ktorá je patrónkou Slovenska. Naša hlava štátu pápeža pozvala aj na Slovensko a potvrdila, že „záujem prísť má naozaj úprimný”. No všetko však závisí aj od pandemickej situácie ale hlavne aj od zdravotného stavu samotného pápeža.

 

 

Celý status prezidentky si môžete prečítať tu:

Je mi cťou odovzdať vám pozdravy od pápeža Františka na Slovensko. Sme jeho srdcu blízki, váži si nás a myslí na…

Uverejnil používateľ Zuzana Čaputová Pondelok 14. decembra 2020

 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Prezidentka Zuzana Čaputová na návšteve Vatikánu. Pápež František má v týchto časoch veľavravný odkaz pre Slovákov!”