VIDEO: Prvým Slovákom zaočkovaným proti koronavírusu sa stal profesor Krčméry. Na rade sú ministri aj prezidentka!

Dnes na Slovensko priamo do nitrianskej nemocnice dorazila prvá dodávka vakcín proti koronavírusu. Preberania vakcíny sa zúčastnila aj riaditeľka Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv (ŠÚKL), Zuzana Baťová. S vakcínami sa tak musí pracovať za prísnych podmienok aby boli správne pripravené na samotné očkovanie.

Dnes v podvečer tak bol touto vakcínou ako prvý zaočkovaný profesor Vladimír Krčméry, ktorý v boji proti koronavírusu hrá hlavnú rolu. Verejnosť vždy informuje o tom čo môžeme očakávať a tak dodáva nádej v týchto ťažkých časoch.

 

Prvých 10 000 vakcín na Slovensku

“Transport aj otvorenie a uskladnenie vakcín prebiehali za prísnych teplotných i bezpečnosntých podmienok. Vakcíny boli uskladnené v hlbokomraziacom boxe vo Fakultnej nemocnici Nitra, konkrétne balenia boli otvorené a liekovky vybrané na rozmrazovanie.

Celý proces bol vopred organizovaný a naplánovaný: od otvorenia termoboxu po uskladnenie vakcín ubehli menej ako 3 minúty. Môžeme potvrdiť, že všetko je pripravené na očkovanie,” zverejnil na svojom Facebooku ŠÚKL ešte počas obedňajších hodín. Vakcíny tak musia byť uložené v boxe, kde teplota dosahuje takmer -80 °C. 

 

Riaditeľka štátneho ústavu Zuzana Baťová sa dnes zúčastnila na preberaní prvých vakcín na prevenciu ochorenia COVID-19….

Uverejnil používateľ Štátny ústav pre kontrolu liečiv Sobota 26. decembra 2020

 

 

Očkovanie v priamom prenose

Dnes okolo 19:00 s začala tlačová konferencia pred prvým očkovaním, kde sa Slovákom prihovoril aj minister zdravotníctva Marek Krajčí. „Som rád, že prvým, ktorý bude zaočkovaný, je pán profesor Vladimír Krčméry. Človek, ktorý bojoval s epidémiami aj na iných miestach sveta, človek, ktorý zasvätil svoj život za záchranu životov iných. Som rád, že bude vzorom pre všetkých nás,“ prehlásil Krajčí. Očkovanie v priamom prenose má ľuďom ukázať, že vakcína je overená aj bezpečná a preto nie je potrebné veriť hoaxom a dezinformáciám. Krátko po vakcinácii Krčméry prehlásil, že sa cíti výborne a toto už je jeho sedemnásta vakcína. Po ňom sa postupne v priamom prenose dali zaočkovať aj členovia pandemickej komisie a konzília odborníkov medzi, ktorými bol aj hlavný hygienik Ján Mikas.

 

 

ZAČÍNA OČKOVANIE PROTI COVID-19: NÁDEJ NA NÁVRAT DO NORMÁLNEHO ŽIVOTA

Hlavný hygienik Ján Mikas patrí medzi prvých…

Uverejnil používateľ Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky Sobota 26. decembra 2020

 

 

Ministri aj pracovníci v prvej línii

Z vakcináciou sa bude pokračovať aj zajtra (27. decembra) kedy príde na rad vláda a jej ministry spolu s hlavou štátu Zuzanou Čaputovou. Zajtra od 10:00 sa bude očkovať až v štyroch nemocniciach a to v Bratislave, Nitre, Banskej Bystrici aj Košiciach. Po ministroch prídu na rad zdravotníci z rizikových oddelení či ostatní pracovníci v prvej línii (záchranné zložky, pracovníci domovov služieb,…). Vakcína sa bude podávať v dvoch dávkach a medzi jednotlivými očkovaniami musí byť dodržaný odstup 21 dní. 

 

Záznam zo živého vysielania:

Prvé očkovania proti COVID-19 na Slovensku

Uverejnil používateľ Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky Sobota 26. decembra 2020

 

 

zdroj:  refresher.skinterez.sk / ta3

foto: TVmarkiza