Vakcíny dorazili na Slovensko. Ako prvý sa zaočkuje profesor Krčméry

Očakávané vakcíny proti koronavírusu, ktoré majú byť jediným riešením aktuálnej pandémie, dorazili na Slovensko. Prvé dávky vakcíny budú použité na očkovanie odborníkov z pandemickej komisie a konzília epidemiológov.

Prvým zaočkovaným Slovákom má byť lekár Vladimír Krčméry, ktorého zaočkujú v sobotu večer v nitrianskej fakultnej nemocnici. Následne majú byť zaočkovaní ostatní odborníci z Pandemickej komisie a konzília epidemiológov. Slovensko sa rozhodlo ako prvého zaočkovať profesora kvôli neutíchajúcej intenzívnej pomoci a odbornosti, ktorú poskytuje od začiatku pandémie.

Okrem toho to je dôkazom bezpečnosti vakcíny, ktorej sa Slováci nemusia obávať.    Zajtra by mali byť zaočkovaní zdravotníci vo viacerých nemocniciach po celom Slovensku.

Vláda Slovenskej republiky sa celé posledné týždne pripravovala na prvú fázu očkovania proti COVID-19. Vláda naplánovala podrobný program očkovania, ktorý zahŕňa spôsob distribúcie očkovacej látky medzi nemocnicami, ale aj rozdelenie obyvateľstva do jednotlivých fáz. S prvou fázou sa má začať ešte tento týždeň, pričom celoplošné očkovanie zdravotníkov sa začne na začiatku januára.

Zdroj: ta3.sk

titulna foto: Spoločenstvo Dobrého pastiera