Vianoce za mrežami strávi Prešovčan, ktorý svoju krčmu otvoril aj napriek lockdownu

Úrad verejného zdravotníctva v sprolupráci s políciou rieši prípad otvoreného podniku z Prešova. Majiteľ  baru sa ho rozhodol otvoriť aj napriek lockdownu, aký aktuálne na Slovensku platí. Okrem vysokej, až 20-tisícovej pokuty bude musieť Vianoce stráviť za mrežami.

Majiteľ svoj otvorený bar propagoval dokonca aj na Facebooku, kde zdôraznil, že jeho podnik je otvorený bez obmedzení. V reportéži TV Markíza bolo spomenuté, že podnik v posledných týždňoch čelil niekoľkým kontrolám. Podľa polície ich malo byť až 15, pričom až pri poslednej bol podnik zatvorený.

Majiteľ svoje protipandemické konanie odôvodnil potrebou finančných prostredkov na bežný žuvit svojej rodiny. Podnik porušil zákaz prevádzkovania, na ktorý žiaľ doplatí pokutou až do výšky 20-tisíc eur. Okrem polície zaznamenal sťažnosti k podnikaniu prešovského podnikateľa aj Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Prešove.

VIDEO

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Vianoce za mrežami strávi Prešovčan, ktorý svoju krčmu otvoril aj napriek lockdownu”