10-ročnú nepočujúcu spolužiačku zavesili na strom a okolo krku jej uviazali švihadlo. Zo šikanovania sa stala nočná mora

10-ročná Amber Yun sa narodila s dierkou na srdci a defektom, pri ktorom sa pažerák nespája so žalúdkom. Okrem toho, je takmer úplne hluchá a pravidelne chodí do nemocnice, pretože už niekoľkokrát bola v škole otrávená.

Minulý týždeň jej trýzniteľka zašla už priďaleko. Zavesila ju na strom pomocou švihadla, čo viedlo k tomu, že sa skoro udusila.

Dievčatko prežilo len vďaka zásahu učiteľa, ktorý len náhodou išiel okolo.

Belinda Yun, jej matka, napísala na Facebooku, že škola nepodnikla žiadne kroky aj napriek opakovaným sťažnostiam z minulosti:

„Amber bola šikanovaná už dlhšiu dobu, začalo to u nej spôsobovať pocity úzkosti. S vedením školy sme sa stretli už niekoľkokrát a všetci si boli vedomí tejto situácie.

V piatok, jej isté dievča omotalo švihadlo okolo krku a zavesila ju na strom tak, že sa len ledva nohami dotýkala zeme. Netrvalo dlho a začala sa dusiť. Ak by učiteľ nešiel okolo a nezvesil ju dole, mohla byť už mŕtva.“

Amber hovorí:

„Bola som veľmi vystrašená. Myslela som si, že zomriem. A bála som sa, že mi budú nadávať.“

Podľa nej jej škola v nijakom prípade nepomohla ani jej nebola poskytnutá prvá pomoc.

Facebook / Belle Yoon

Belinda tvrdí, že dievča, ktoré šikanuje jej dcéru ešte stále navštevuje školu. Mala v úmysle, aby dostala aspoň dočasné vylúčenie a učinila verejné ospravedlnenie.

„Bolí ma srdce, keď si pomyslím, že niekto mohol môjmu dieťaťu spôsobiť takúto hrôzu. Pozerám sa na ňu a nemôžem uveriť, že s ňou mohol niekto tak kruto zaobchádzať.“

Vzhľadom na nečinnosť vedenia sa Belinda rozhodla vziať Amber a jej 9-ročného syna Hunter zo školy. Teraz sa možno bude prípadom zaoberať aj polícia.

Čo by ste urobili na mieste matky?

zdroj:  Meaww