10-ročnú nepočujúcu spolužiačku zavesili na strom a okolo krku jej uviazali švihadlo. Zo šikanovania sa stala nočná mora

10-ročná Amber Yun sa narodila s dierkou na srdci a defektom, pri ktorom sa pažerák nespája so žalúdkom. Okrem toho, je takmer úplne hluchá a pravidelne chodí do nemocnice, pretože už niekoľkokrát bola v škole otrávená.

Minulý týždeň jej trýzniteľka zašla už priďaleko. Zavesila ju na strom pomocou švihadla, čo viedlo k tomu, že sa skoro udusila.

Dievčatko prežilo len vďaka zásahu učiteľa, ktorý len náhodou išiel okolo.

Belinda Yun, jej matka, napísala na Facebooku, že škola nepodnikla žiadne kroky aj napriek opakovaným sťažnostiam z minulosti:

„Amber bola šikanovaná už dlhšiu dobu, začalo to u nej spôsobovať pocity úzkosti. S vedením školy sme sa stretli už niekoľkokrát a všetci si boli vedomí tejto situácie.

V piatok, jej isté dievča omotalo švihadlo okolo krku a zavesila ju na strom tak, že sa len ledva nohami dotýkala zeme. Netrvalo dlho a začala sa dusiť. Ak by učiteľ nešiel okolo a nezvesil ju dole, mohla byť už mŕtva.“

Amber hovorí:

„Bola som veľmi vystrašená. Myslela som si, že zomriem. A bála som sa, že mi budú nadávať.“

Podľa nej jej škola v nijakom prípade nepomohla ani jej nebola poskytnutá prvá pomoc.

Facebook / Belle Yoon

Belinda tvrdí, že dievča, ktoré šikanuje jej dcéru ešte stále navštevuje školu. Mala v úmysle, aby dostala aspoň dočasné vylúčenie a učinila verejné ospravedlnenie.

„Bolí ma srdce, keď si pomyslím, že niekto mohol môjmu dieťaťu spôsobiť takúto hrôzu. Pozerám sa na ňu a nemôžem uveriť, že s ňou mohol niekto tak kruto zaobchádzať.“

Vzhľadom na nečinnosť vedenia sa Belinda rozhodla vziať Amber a jej 9-ročného syna Hunter zo školy. Teraz sa možno bude prípadom zaoberať aj polícia.

Čo by ste urobili na mieste matky?

zdroj:  Meaww

 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “10-ročnú nepočujúcu spolužiačku zavesili na strom a okolo krku jej uviazali švihadlo. Zo šikanovania sa stala nočná mora”