8 domácich typov, na dosiahnutie hollywoodskeho úsmevu

Profesionálne bielenie zubov je pomerne nákladné a musí sa opakovať pravidelne. Zabúdame však na to, že naša kuchyňa je plná produktov, ktoré nám môžu pomôcť dosiahnuť hollywoodsky úsmev.

Predstavujeme vám niekoľko trikov na bielenie zubov, ktoré môžete ľahko absolvovať aj doma.

1. Zázvor a soľ

Čo potrebujete: zázvor, soľ a citrón

Použitie: Postrúhajte si malý kúsok zázvoru. Vezmite 1/4 čajovej lyžičky soli a pridajte ju k zázvoru. Vytlačte do zmesi trocha šťavy z citróna a znova dobre premiešajte. Hmotu naneste na zubnú kefku.

2. Kaolínový íl

Čo potrebujete: kaolínový íl

Použitie: Kaolínový íl jednoducho naneste na zuby a dobre si ich umyte zubnou kefkou. Nepoužívajte veľký tlak, robte to jemne. Potom si vypláchnite ústa čistou vodou.

3. Soľ

Čo potrebujete: soľ, voda

Použitie: Zmiešajte soľ a vodu v rovnakom pomere. Miešajte, kým sa soľ úplne nerozpustí. Následne naneste na zuby zubnou kefkou. Prípravok môžete tiež použiť na kloktanie. Na koniec, si ústa vypláchnite čistou vodou.

4. Listy stromu Neem

Čo potrebujete: listy stromu Neem, voda

Použitie: Listy namočte do vody a prevarte. Nálev zlejte, aby ste dostali iba čistú tekutinu. Nechajte ju vychladnúť a následne kloktajte.

5. Mätové listy a kokosový olej

Čo potrebujete: listy mäty, kokosový olej

Použitie: Listy rozdrvte a pridajte ich ku kokosovému oleju. Dobre premiešajte a zmes naneste na zuby zubnou kefkou. Nepoužívajte veľa mäty, 3 – 5 listov je viac ako dosť.

6. Peroxid vodíka a sóda bikarbóna

Čo potrebujete: peroxid vodíka, sóda bikarbóna

Použitie: Sódu bikarbónu zmiešajte s peroxidom vodíka v pomere 1: 2. Miešajte, kým sa nevytvorí pasta. Touto zmesou si jemne umyte zuby a potom si vypláchnite ústa veľkým množstvom vody.

7. Kakaový prášok

Čo potrebujete: kakaový prášok, voda alebo kokosový olej

Použitie: Kakaový prášok zmiešajte s kokosovým olejom alebo vodou. Zamiešajte ich do pasty. Touto zmesou si umyte zuby.

8. Ocot a sóda bikarbóna

Čo potrebujete: sóda bikarbóna, jablčný ocot

Použitie: Zmiešajte 1 lyžicu jablčného octu s 1 lyžičkou sódy bikarbóny. Miešajte ich, až kým sa nevytvorí zmes. Výslednou zmesou si umyte zuby a vypláchnite ústa veľkým množstvom vody.

Upozorňujeme, že všetky tieto prostriedky by sa mali používať opatrne. Tieto metódy používajte 2-3 krát do týždňa po dobu niekoľkých týždňov. Medzi aplikáciami si robte prestávky. Ak začnete pociťovať bolesť alebo sa zvýši citlivosť zubov, okamžite aplikáciu ukončite.

Zdroj: www.brightside.me
Zdroj foto: www.pexels.com