Ako ostať vo forme aj počas karantény? Namiesto sledovania správ si osvojte tieto jednoduché cviky

Zdravá chrbtica a obličky sú kľúčom k mladosti celého organizmu.

Vnútorné orgány niekedy nemôžu správne fungovať kvôli tomu, že máme nesprávne držanie tela.

Je to spôsobené neustálym sedavým spôsobom života a minimálnou prípadne žiadnou fyzickou aktivitou. Tento problém je obzvlášť akútny u ľudí s nadváhou.

Preto mnohých zaujíma otázka, ako napraviť držanie tela.

Taoistický učiteľ, majster bojového umenia Čchi-kung a tvorca „Liečivého taoistického systému“ Mantak Chia tvrdí, že cviky na posilnenie chrbta majú oveľa väčší vplyv na telo, ako si myslíme. Majú priaznivý účinok na bedrovú oblasť a liečia obličky, zlepšujú držanie tela, normalizujú stav pokožky.

Správne držanie tela:

Cviky na držanie tela sú prekvapivo jednoduché a nezaberú vám veľa času. Pomôžu vám zväčšiť objem pľúc, zlepšiť funkciu pečene, obličiek, žalúdku a čriev. Stačí, ak si osvojíte tieto tri cviky – sú krátke a môžete ich robiť kedykoľvek a kdekoľvek.

  1. Posilnenie obličiek a spodnej časti chrbta

Účinok: pomáha posilňovať kríže a uzdravovať obličky, pomáha uzemniť a vybalansovať telo.

Ako na to: Postavte sa rovno, chodidlá dajte k sebe, prsty smerujú rovno dopredu. Nakloňte hrudník dopredu a dole bez toho, aby ste nohy ohýbali v kolenách. Pozerajte sa pred seba a prstami rúk sa snažte dotknúť zeme. Ucítite, ako sa vaše bedrové svaly naťahujú. Vydržte 10 sekúnd, potom sa vráťte do východiskovej polohy. Urobte ešte 6 opakovaní.

 

  1. Narovnanie chrbta

Účinok: upravuje držanie tela, poskytuje správnu výživu orgánom zraku, omladzuje zrak, posilňuje a narovnáva chrbát, otvára hrudník, zlepšuje cirkuláciu kyslíka v krvi.

Ako na to: Postavte sa s vystretým chrbtom a pomaly zakláňajte hlavu dozadu.

Snažte sa ostať v tejto polohe 15 sekúnd a dýchajte zhlboka, rovnomerne a pokojne. Tento cvik vykonávajte niekoľkokrát denne v ľubovoľnom čase.

 

  1. Naťahovanie chrbtice

Účinok cviku: zvyšuje objem pľúc a uľahčuje dýchanie, zlepšuje fungovanie pečene, obličiek, žalúdka, čriev, stimuluje činnosť pohlavných orgánov, napína brucho, zmierňuje únavu a dodáva vitalitu.

Ako na to: Postavte sa rovno, nohy dajte do 30 cm vzdialenosti od seba, prsty na rukách vzájomne prepojte.

Pomaly a zhlboka sa nadýchnite, zodvihnite založené ruky nad hlavu dlaňami nahor. Snažte sa stáť na končekoch prstov. Pozerajte sa rovno pred seba alebo hore. Pri výdychu zložte ruky dole. Vykonajte 6 opakovaní.

Korekcia držania tela pomocou týchto cvikov predstavuje jednoduchý a efektívny spôsob, ako zmeniť negatívne emócie na pozitívne, zbaviť telo bolestivého napätia, posilniť a omladiť zmysly a zlepšiť funkciu vnútorných orgánov.

Pamätajte, že sedavý štýl života je priamou cestou k starnutiu celého tela.

Mať úctyhodný vek neznamená, že sa musíte odovzdať osudu a čakať na koniec života. Keď sa naučíte zvládať stres, budete sa pozerať na svet inak a prestanete byť rukojemníkom okolností.

 

Zdroj: otozh.com.ua