Anna Záborská požaduje zmenu zákona. Chce, aby sa kňazi považovali za zdravotníkov

Anna Záborská,  slovenská lekárka, konzervatívna politička a súčasná poslankyňa Národnej rady Slovenskej republiky, je presvedcená o tom, že kňazi by mali byť považovaní za zdravotníkov. Poslankyňa požaduje schálenie návrhu, ktorý by upravil postavenie kňazov.

Argument, ktorý poslankyňa uvádza, je najmä potreba duchovných služieb v zdravotníctve. Výbor NR SR pre zdravotníctvo v najnovšom príspevku informoval, že návrh poslankyňe zahŕňa fakt, že služby kňazov by boli zaradené medzi zdravotnícke služby ako je prevencia, dispenzarizácia, diagnostika, liečba, biomedicínskéhy výskum, ošetrovateľská starostlivosť  a pôrodná asistencia.

Na návrh Anny Záborskej reagoval aj súdny lekár Peter Kováč: ,,Pani Záborská chce meniť aj to, kto je zdravotníckym pracovníkom. V podstate nám chce povedať, že to bude aj farár, kňaz, či kňažka. V návrhu pani poslankyne to vyzerá celkom nenápadne a neškodne.

“ Lekár tvrdí, že dôsledky tejto zmeny by boli tragikomické. Zmenou vy vznikla nová nesystémová kategória zdravotníckych pracovníkov, ktorá by nenadväzovala na reguláciu výkonu ostatných zdravotníckych povolaní.

 

Zdroj: Facebook/ Výbor NR SR pre zdravotníctvo, refresher.sk, dennikn.sk

foto: Anna Zaborska – Kresťanská únia