K smrti Lučanského sa vyjadrila aj syn Tibora Gašpara: ,,S otcom nám nie je umožnený žiaden kontakt.“

Smrť bývalého prezidenta polície vŕta v hlavách mnohým aj napriek uverejneniu niektorých kľúčových dokumentov o jeho samovražde. Milan Lučanský sa mal pokúsiť o samovraždu, počas čoho si spôsobil vážne poranenia, v dôsledku ktorých o deň neskôr zomrel. Verejnosť a niektorí politici reagovali na túto smutnú udalosť pochybovačne, čím spôsobili vlnu kritiky. Viacero politikov žiadalo prešetrenie samovraždy, čo má aktuálne na starosti kontrolná komisia.

K smrti Lučanského sa vyjadrilo naozaj množstvo ľudí. Len pred pár hodinami uverejnil svoj názor aj syn niekdajšieho policajného prezidenta – Tibora Gašpara. Príspevok začal slovami: ,,Špinavé hry. Je mi úprimne ľúto rodiny Milana Lučanského. Nedokážem si predstaviť, aké chvíle teraz prežívajú. Čo si však predstaviť viem, je izolácia, do ktorej ich tieto ľudské hyeny dostali, a tlak ktorému museli čeliť.” Podľa syna Tibora Gašpara nemá s tcom ani len telefonický kontakt:

,,Takisto nám už niekoľko mesiacov nebol umožnený absolútne žiadny kontakt s otcom, a to ani len telefonicky (pričom tieto telefonáty sú nahrávané). Takisto ako pána Lučanského ho umiestnili na opačný koniec krajiny, aby mal sťaženú obhajobu. Advokátom umožnili telefonáty až po mesiaci.

O skutočnosti, kde bude obvinený uväznený a všetky podmienky jeho stíhania určuje orgán činný v trestnom konaní alebo súd. Podľa Gašparovho syna by jeho otec rád spolupracoval, no nie je mu umožnené ani len adekvátne vypočutie: ,,No a myslíte si, že ho za ten čas niekto vypočul? Nie. Jeho názor ich nezaujíma.“  V príspevku sa ďalej píše, že jeho otec je vraj vo väzbe len na základe svedeckej výpovede obvineného kajúcnika a ďalšieho obvineného. Toho mal prokuratúre dohodiť Lipšic. Podľa Gašparovho syna by mala platiť prezumpcia neviny a takéto správanie je bolo na mieste až po rozhodnutí o vine a treste.

zdroj: Tibor Gašpar

foto: Tibor Gašpar – facebook / youtube