Koalícia proti premiérovi: Boris Kollár nesúhlasí s ďalším testovaním Slovákov!

Prvé kolo celoplošného skríningu máme za sebou avšak v horších okresoch sa testovalo opäť. Vyhliadky na spustenie Covid automatu však nie sú priaznivé, keďže sa hovorí o tom, že núdzový stav aj zákaz vychádzania sa bude opäť predlžovať.

V dnešnej (31. január) diskusnej politickej relácii RTVS, O 5 minút 12, sa predseda strany Sme rodina, Boris Kollár, vyjadril k ďalšiemu celoplošnému testovaniu. Podľa neho by sme mali čím skôr nabehnúť na Covid automat a deti poslať do škôl.

 

Koalícia nechce ďalšie testovanie

„Nebudeme za ďalšie celoplošné testovanie, jedno, druhé, ďalšie. Tomuto by mal koniec,“ prehlásil Boris Kollár v relácii. Svojim názorom sa tak pripojil aj ku koaličným partnerom, Richardovi Sulíkovi a Veronike Remišovej, ktorí taktiež nevidia budúcnosť v opakovanom testovaní.

Dalo by sa teda povedať, že koalícia sa akosi spojila proti premiérovi Igorovi Matovičovi, ktorý tvrdí, že testovanie je jediná cesta k slobode.

„Buď ste dobrý, alebo zlý koaličný partner. My nepodrážame svojich partnerov, neorganizujeme tlačovky a nekydáme. Z tohto nám plynie obrovský koaličný potenciál aj do budúcnosti,“ zabrdol Kollár do témy dlhotrvajúcich rozporov v koalícii.

 

 

Otvorme školy čím skôr

Okrem iného Kollár vyzdvihol potrebu čo najskôr prejsť na Covid automat z dôvodu aby boli opatrenia vždy predvídateľné.

Hovoril aj o otváraní škôl čo si vie predstaviť tak o týždeň či dva.

Dôvod prečo by chcel presadiť otváranie škôl je hlavne fakt, že žiaci nedostávajú adekvátne vzdelanie. Školy by sa tak mali otvoriť po tom čo sa pretestujú žiaci ale aj ich rodičia no aj napriek tomu čaká na názory odborníkov. Nevylúčil však ani to, že by podporil predĺženie núdzového stavu.

Túto myšlienku podporil aj radami odborníkov či stavom v okolitých krajinách a ich krokom k zastaveniu pandémie.