Manželka Lučanského obvinila ministra vnútra z toho, že cielene nevyvesil čiernu vlajku

Milan Lučanský, bývalý policajný prezident, bol niekoľko dní po tom, čo bol kvôli obvineniu z prijímania úplatkov, prevezený do nemocnice s vážnymi poraneniami, vzniknutými po pokuse o samovraždu. 30. decembra svoj boj prehral a po mozgovej smrti prišiel o život. Samovraždu potvrdilo aj ministerstvo spravodlivosti a Zbor väzenskej a justičnej stráže. Túto skutočnosť potvrdili aj kamerové záznamy.

K smrti manžela sa dnes vyjadrila aj Martina Lučanská, ktorá tvrdí, že minister vnútra mal nariadiť, aby si polícia neúctila smrť jej manžela vyvesením čiernej vlajky. Roman Mikuler, minister vnútra, reagoval na príspevok manželky zosnulého s argumentami, ktorými jej tvrdenie poprel.

Podľa Martiny Lučanskej jej počas poslednej návštevy jej manžela, ktorá sa konala 29. decembera, malo za chrbtom stáť „Mikulcove komando v nepriestrelných vestách so samopalmi v rukách“. Podľa manželky zosnutého exprezidenta polície nemal minister vnútra ani toľko úcty, aby sa počas tohto obdobia nezabával na chate na Martinských holiach.

Na vyššie uvedený príspevok reagoval sám minister vnútra, Roman Mikulec, slovami: „Vo vestibule prezídia bola pre príslušníkov PZ, pri fotografii generála Lučanského, k dispozícii kondolenčná kniha, kde mohli vyjadriť sústrasť. Sviečky rovnako horia pred budovou prezídia, kde vznikla aj fotka salutujúcich policajtov.“ Mikulec tvrdí, že nepozná dôvod na to, aby si policajti nemali úctiť pamiatku bývalého policajného prezidenta. Podľa ministra sa stala chyba na strane policajtov, kedy salutovali priamo do objektívu a nie k fotke zosnulého: „To by pre nich nemala byť nová informácia a tiež to, bohužiaľ, o niečom svedčí….“

Roman Mikulec dodal, že počas celého vyšetrovania nebolo rodine znemožnené stretávať sa s obvineným: „Vedené je na základe množstva dôkazov, ktoré sa vyhodnocujú jednotlivo a aj v celku, priebežne sa zabezpečujú ďalšie dôkazy a podklady do spisu.“

Zdroj: refresher.sk

foto: Roman Mikulec Facebook