Muž hospitalizovaný s koronou napísal manželke srdcervúcu správu, po ktorej netrvalo dlho a zomrel

Billy Loredo bol statočný muž. Hľadel smrti do očí a bral život taký, aký je. 45-ročný muž z Texasu prišiel o život kvôli novému koronavírusu, no ešte predtým sa mu podarilo napísať správu svojej 21-ročnej manželke Sonyi Kypurosovej.

Pred intubáciou jej poslal nasledovnú správu. V tom okamihu si ona a Billyho brat Pedro uvedomili, že toto je od neho posledná správa. Krátko na to zomrel.

                                                                    Zdroj: Sonya Kypuros

                                                                    Zdroj: Sonya Kypuros

„Chcem, aby si vedela, že každý deň sa snažím bojovať o život,“ napísal Billy. „Robím to pre teba, aby som ťa mohol znova vidieť. Si najdôležitejšia osoba v mojom živote a chýbaš mi každý deň. Viem, že nie som vždy dokonalý muž, ktorým chcem byť, ale robím všetko, čo je v mojich silách. Ty si pre mňa bola vždy dokonalá, aj keď hovorím, že nie si a občas sa hnevám. 99% času sa mýlim a ty máš pravdu a milujem to.

Ak sa mi podarí zvíťaziť v tomto boji, sľubujem, že budem lepším človekom, či už v živote alebo ako manžel.

Vždy si si zaslúžila to najlepšie a ak dostanem druhú šancu, urobím to. Ak sa mi to nepodarí, chcem, aby si vedela, že som s tebou prežil šťastný nádherný život a nikdy by som ho nevymenil ani za všetko bohatstvo sveta. Tiež chcem, aby si bola šťastná a naďalej žila svoj život bezo mňa a bez výčitiek.

Mali sme možnosť byť spolu a bolo to úžasné. Ľúbim ťa a veľmi mi chýbaš. Budem bojovať ďalej. S láskou, Billy.“

                                                                      Zdroj: Sonya Kypuros

„Billy bol ako magnet. Okamžite ste chceli byť v jeho blízkosti. Keď s vami hovoril, dal vám pocítiť dôležitosť a záležalo mu na tom, ak vás trápili nejaké obavy. Všetkých rozosmial a mal najlepší zmysel pre humor.“

„Nemohla som si želať lepšieho manžela. Miloval ma a dokazoval to nespočetnými spôsobmi. Vždy mi hovoril, ako veľmi ma miluje a ako som pre neho dôležitá. “

                                                                    Zdroj: Sonya Kypuros

Billy pracoval ako advokát – pred niekoľkými rokmi si založil vlastnú firmu. Pedro uviedol, že jeho brat bol skromný muž s pozitívnou energiou, ktorý miloval slávenie Vianoc so svojou rodinou. „Bude mi chýbať jeho smiech.“

Billy mal v novembri pozitívny test na COVID-19 a jeho zdravie sa na Deň vďakyvzdania zhoršilo. Vyústilo to až do štádia, kedy bol nútený ísť do nemocnice.

Jeho brat, chirurg, dostával informácie od kolegu, ktorý pracoval v nemocnici. Podľa Pedra nemal Billy žiadne všeobecné zdravotné ťažkosti.

Sonya to potvrdila. „Od januára úmyselne venoval svoj čas cvičeniu, a bicykloval najmenej 20 míľ, behal, plával v bazéne a zdvíhal činky. Aj preto ma jeho smrť šokovala, nakoľko tento rok tvrdo pracoval na tom, aby bol zdravý,“ uviedla.

                                                                  Zdroj: Sonya Kypuros

Billyho brat a manželka povedali, že veria, že vírus pravdepodobne dostal od svojej sekretárky, ktorá ho nevedomky mala a pracovali v susedných kanceláriách. Rúško nosil vždy, keď to bolo potrebné.

„Prišla a povedala, že má pocit, akoby mala nejakú alergiu,“ dodal Pedro. „Loredo jej povedal, aby sa dala okamžite otestovať. Bola pozitívna a potom bol pozitívny aj on.“

Billyho manželka mala tiež pozitívny test, ale viac sa zaujímala o svojho manžela.

„Začal mať mierne príznaky. V noci mal horúčku, ale cez deň nie. Týždeň sa zdalo, že je v poriadku. No potom sa to zo dňa na deň zhoršilo,“ povedala Sonya.

„Ráno na Deň vďakyvzdania vstal pomerne skoro a povedal mi, že má problémy s dýchaním.“

Po prijatí do nemocnice sa dva týždne snažil, aby ho nepreviezli na pľúcnu ventiláciu. Nakoniec sa jeho stav zhoršil a lekári rozhodli, že je potrebné vykonať intubáciu.

Jeho žena v tom okamihu nemohla byť v nemocnici, preto si cez telefón urobili videohovor. „Stále som mu hovorila, že bude v poriadku, že to prežije a že sa ku mne vráti,“ spomína.

Žena uviedla, že zdieľa poslednú správu od svojho manžela, aby pripomenula ľuďom, že COVID-19 je stále hrozbou a je jedno, koľko máte rokov alebo aký je váš zdravotný stav. Je mnoho dôkazov, kedy toto ochorenia skolilo aj mladých zdravých ľudí.

Zdroj: boredpanda.com