Pellegrini vyzýva ministerku spravodlivosti a ministra vnútra aby vysvetlili okolnosti smrti Lučanského

Milan Lučanský sa 29.12.2020 pokúsil o samovraždu. Po prevoze do nemocnice bola skonštatovaná mozgová smrť, po ktorej nás 30.12.2020 navždy opustil. Krátko po smrti exprezidenta polície potvrdila Mária Kolíková, ministerka spravodlivosti, že šlo o samovraždu, čo potvrdili aj zábery z bezpečnostnej kamery.

Smrť Milana Lučanského sprevádza niekoľko konšpiračných teórií, ktoré zaujímajú nejedného Slováka.

Práve preto sa Peter Pellegrini obrátil na ministra vnútra a ministerku spravodlivosti s výzvou, po ktorej by mali všetky nejasnosti vysvetliť.

Podľa Petra Pellegriniho je nehorázne, že slovenský denník disponuje dokumentami, ku ktorým nemá doposiaľ prístup ani manželka a ani syn zosnulého. Pellegrini dodal, že to je nehoráznosť najhrubšieho zrna a tak vyzval:

,,A tak vyzývam ministerku spravodlivosti, ministra vnútra a všetky kompetentné osoby, aby okamžite zabezpečili, že sa manželka a deti Milana Lučanského dozvedia všetky informácie, na ktoré majú plné právo. Majú plné právo vedieť, čo sa s ich otcom a manželom posledné týždne dialo.“

Kvôli právu Slovákov, ktorí by mali poznať pravdu ohľadom okolností smrti Milana Lučanského, Pellegrini zároveň vyzval: ,,Chcem požiadať a vyzvať predseda branno-bezpečnostného výboru NR SR aby bezodkladne zorganizoval rokovanie tohto výboru, na ktorý musia byť prizvaní – ministerka spravodlivosti, minister vnútra a dozorujúci prokurátori. Tam sa budeme môcť všetci pýtať

aké boli dôvody na väznenie Milana Lučanského, prečo bol väznený tam, kde bol väznený, čo sa stalo pri jeho prvom zranení, ako bol ošetrený a nakoniec to, čo sa stalo v osudný deň, kedy sa údajne pokúsil o samovraždu.

Pellegrini nakoniec povedal, že ak tak vyššie spomenutí neurobia, ak neposkytnú rodine všetky informácie a nezvolajú mimoriadný výbor, ešte viac sa tým potvrdia pochybnosti slovenskej verejnosti, že sa niekto chystá niečo zamiesť pod koberec.

foto: radioExpres