Kotlebovci chcú chcú odstrániť popieranie holokaustu a iné extrémistické trestné činy!

Včera (7. januára) predložilo päť poslancov politickej strany ĽSNS novelu Trestného zákona. Z návrhu tak vyplýva, že ich iniciatívou je zrušenie mnohých extrémistických činov. Avšak niektorí členovia ĽSNS sú dokonca za podobné činy odsúdení uvádza refresher.sk.

Podľa odôvodnenia tak chcú zaručiť úplnú slobodu prejavu a ušetriť prácu policajtom či sudcom. Rovnako to považujú za krok k zachovaniu demokracie, kde ako príklad uvádzajú USA. 

 

Koniec extrémistickým trestným činom

Poslanci Marian Kotleba, Milan Mazurek, Miroslava Suja, Rastislav Schlosár a Stanislav Mizík z ĽSNS stoja za návrhom novely Trestného zákona. Z Trestného zákona tak chcú odstrániť štyri paragrafy, dokopy osem extrémistických trestných činov.

Jedná sa tak o § 421 Založenie, podpora a propagácia hnutia smerujúceho k potlačeniu základných práv a slobôd; § 422 prejav sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd; § 422a výroba extrémistického materiálu;

§ 422b rozširovanie extrémistického materiálu; § 422c prechovávanie extrémistického materiálu; § 422d popieranie a schvaľovanie holokaustu, zločinov politických režimov a zločinov proti ľudskosti; § 423 hanobenie národa, rasy a presvedčenia a § 424 podnecovanie k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti.

 

„…poslanci za miestnych fašistov Kotleba, Mazurek, Suja, Schlosár dnes (7.1.2021) predložili návrh zákona, ktorým chcú…

Uverejnil používateľ Mladí proti fašizmu Štvrtok 7. januára 2021

 

 

LGBT, opatrenia a očkovanie

Vo svojom odvôvodnení vysvetlili, že “cieľom predloženého návrhu zákona je v právnom prostredí Slovenskej republiky zaviesť ochranu úplnej slobody prejavu obyvateľov, vychádzajúcej z článku 26 Ústavy Slovenskej republiky”.

Návrh vraj tak vyústil z idey stupňujúcich sa tendencii vlády obmedzovať slobodu prejavu. Usúdili tak na základe programového vyhlásenia vlády ale aj činov jednotlivých predstaviteľov vlády.

Vymenované trestné činy sú tak postihnutia názorov, ktoré sú v určitých situáciách ľuďmi vnímané citlivo až urážlivo. Nezabudli ani pripomenúť, že v západných krajinách sa napríklad za prejav nesúhlasu s ideológiou LGBT môžete dostať pred súd.

Vyjadrili sa aj k téme pandemických opatrení, kde kritické postoje voči nim môžu byť rovnako sankcionované. Odsudzujú aj nový typ očkovacej látky, ktorú prehlasujú za nebezpečnú s ohľadom na dlhodobé následky po očkovaní.

 

 

Chránia seba?

Čo sa týka spomínaných extrémistických trestných činov, traja z piatich iniciátorov, ktorí chcú tieto trestné činy zrušiť, sú z nich podozrievaní ale aj odsúdení. Líder ĽSNS, Marian Kotleba, je neprávoplatne odsúdený za podporu a propagáciu hnutia smerujúceho k potlačeniu základných práv a slobôd. Kolega Mazurek je právoplatne odsúdený z prečinu hanobenia národa, rasy či presvedčenia.

Poslanec Mizík na súde vysvetľoval extrémistický status, ktorého mal byť autorom. Nakoniec sa však nedokázalo preukázať, že Mizík bol jeho autorom. Koniec koncov, poslanec Uhrík ešte v minulosti s argumentom, že “nie je historik” nedokázal odsúdiť holokaust.

Strana ĽSNS dokonca spochybňuje zavedené pandemické opatrenia, ktoré nedodržiava a rozširuje nepravdivé informácie, ktoré môžu mnoho ľudí stáť život. 6ivým príkladom je aj novoročné stretnutie strany, na ktorom sa napriek zákazu stretli ľudia z rôznych okresov a mnohí z nich nemali ani nasadené rúška.

 

 

Všetky dokumenty týkajúce sa novely zákona si môžete prečítať na tomto odkaze.