Premiér Matovič a minister vnútra Mikulec si uctili Milana Lučanského. Pred jeho pohrebom tak učinili tieto veľké gestá!

Dnes sa v Lučanského rodnej Štrbe koná jeho pohreb. Na internete len pred pár dňami vznikla iniciatíva, že sa tohto pohrebu zúčastnia aj občania. Avšak momentálne opatrenia dovoľujú obrady, ako napríklad aj pohreby, za prítomnosti maximálne šiestich ľudí. To by znamenalo, že na pohreb môžu prísť naozaj tí najbližší. No existuje aj výnimka, kedy sa obradu môže zúčastniť aj viac ľudí ak sa podrobia testovaniu s negatívnym výsledkom.

Premiér Matovič sa síce pohrebu nezúčastnil no spolu s ministrom vnútra si ho uctili po svojom.

Uznáva ho no neospravedlňuje jeho trestné činy

“Práve som sa dočítal, že “premiér Lučanskému veniec nepošle” … nuž, tak to dopadne, ak niekto z Úradu vlády dáva iniciatívne stanoviská, bez toho, aby sa ma aspoň opýtal.Nie je to pravda. Veniec v mojom mene posielam, lebo to tak cítim a vôbec teraz neriešim pohnútky, prečo Milan Lučanský dospel k tomuto smutnému rozhodnutiu,” napísal premiér na svoj Facebook.

 

Napriek tomu, že pohrebu Milana Lučanského v Štrbe sa nezúčastnil, poslal mu tak veniec. Priznal, že toto gesto bolo vyjadrením jeho uznania za Lučanského odvahu očistiť políciu od mafie. Na druhej strane nechce týmto vencom ukázať, že ospravedlňuje jeho protizákonné konanie.

 

 

Verím Kolíkovej a členom ZVJS

Vo svojom statuse priznal aj svoju radosť z toho ako sa Lučanskému rozhodol vzdať poctu minister vnútra Roman Mikulec. Ten mal podľa Matoviča vztýčil na pamiatku Lučanského čiernu vlajku. Okrem iného Matovič verejne vyjadril plnú dôveru Márii Kolíkovej, ministerke spravodlivosti, ale rovnako aj príslušníkom Zboru väzenskej a justičnej stráže.

 

Urobil to aj z dôvodu, že práve títo ľudia sú momentálne pod paľbou neprajných slov a sú obviňovaní s Lučanského smrti. “Verím, že len poctivým a trpezlivým poskytovaním argumentov, faktov a dôkazov zo strany ministerstva spravodlivosti a pod dozorom Generálnej prokuratúry, vieme Slovensko ochrániť pred zhubným pôsobením konšpirácií na dôveru ľudí v orgány spravodlivosti,” dodal na záver.

 

 

Celý premiérov status si môžete prečítať tu:

VENIEC LUČANSKÉMU

Práve som sa dočítal, že “premiér Lučanskému veniec nepošle” … nuž, tak to dopadne, ak niekto z…

Uverejnil používateľ Igor Matovic Piatok 8. januára 2021