Prezidentka sa podelila o romantické fotky s partnerom z túry. Toto ale písali Slováci pod fotku

Zuzana Čaputová, historicky najmladšia prezidentka Slovenskej republiky, uverejnila fotografie z víkendovej prechádzky, na ktorej ju sprevádzal jej priateľ Juraj Rizman. Prezidentka k fotografiám napísala, že zažila krásne potulky Malými Karpatmi. Juraj Rizman –  aktuálny podpredseda Národnej Rady Slovenskej republiky a bývalý poradca prezidentky si na svoj facebookový profil uverejnil podobné snímky z ich prechádzky zasneženou zimnou krajinou.

Mnoho Slovákov sa však nezamyslelo nad polohou Malých Karpát, pričom tvrdili, že prezidentka a jej priateľ porušili lockdown. Slováci v komentároch tvrdili, že Malé Karpaty nie sú v okrese jej bydliska a prezidentka porušila zákaz vychádzania.

Slovenka Slávka reagovala na fotografie komentárom:  „Pani prezidentka, krásne fotky v prírode, je zákaz prechádzania z okresu do okresu, či vy môžete porušovať zákazy, ako to robia poslanci v koalícii?“ 

Slávka, rovnako ako aj mnoho iných Slovákov však zrejme nevie, že prezidentka Čaputová býva v Pezinku aj po tom, čo obsadila kreslo prezidentky Slovenskej republiky. Konšpirácie s porušovaním lockdownu teda nie sú na mieste a je jasné, že prezidentka bola v prírode v rámci svojho okresu.