Pristihnutá Cibulková: zaočkovali ju proti koronavírusu aj napriek tomu, že nepracuje v prvej línii

Zdravotník, ktorí očkuje v prvej očkovacej fáze všetkých zdravotníkov, ktorí sa prihlásili na očkovanie proti koronavírusu, prezradil, že zaočkovaná mala byť už aj Dominika Cibulková, ktorá nepatrí medzi osoby pracujúce v kritickej infraštruktúre. Dominika Cibulková mala byť zaočkovaná až v poslednej očkovacej fáze spolu s ostatnými bežnými obyvateľmi Slovenska.

Podľa spomínaného zdravotníka má byť naša najlepšia tenistka na zozname prvých 20-tisíc zaočkovaných Slovákov.

Prvá očkovacia fáza slúži na zaočkovanie všetkých prihlasených zdravotníkov, ktorí počas pandémie koronavírusu bojujú v prvej línii. Denník N informoval o skutočnosti, že na zoznam čakateľov o očkovanie sa mala Dominika Cibulková dostať po tom, čo ju tam zapísal jeden zo zamestnancov vakcinačného centra. Treba podotknúť, že sa tam dostala neoprávnene.

K tejto skutočnosti sa vyjadrila aj samotná riaditeľka nemocnice na Kramároch, ktorá tvrdí, že zamestnanec týmto krokom hrubo porušil pravidlá očkovacieho procesu, ktorý bol stanovený vládou. Riaditeľka zároveň dodala, že od dnešného dňa bude práca so zoznamom alebo vakcínami, zamestnancovi zakázaná. Rovnako spomenula, že zoznamy čakateľov budú prechádzať dvojitou kontrolou.

Očkovanie schválenými vakcínami bude na Slovensku prebiehať v týchto fázach:

1. fáza – zdravotníci, pracovníci domovov sociálnych služieb, policajti  a vojaci,
2. fáza – ľudia nad 65 rokov a chorí,
3. fáza – osoby z marginalizovaných rómskych komunít, bezdomovci, azylanti, učitelia,
4. fáza – záujemcovia nad 18 rokov.

Zdroj: refresher.sk