Slovák sa v aute viezol s dvomi kilami marihuany. Hrozí mu trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov

V minulosti sa Polícia SR pochválila mnohými drogovými úlovkami, ktoré boli zhabané pri cielených domových prehliadkách či náhodných kontrolách áut. Tentokrát bol na profile polície z Trnavského kraja uverejnený príspevok, ktorý informuje o zadržaní 3 500 dávok marihuany.

Viac ako 2 kilá marihuany našli policajti zo Skalice po tom, čo koncom októbra bol zastavený len 25 ročný Patrik, ktorý vo svojom Renaulte prevážal 3 500 jednorázových dávok marihuany. Polícia v príspevku informuje: ,,Policajti muža odstavili krátko po polnoci pri hraničnom priechode medzi obcou Sudoměřice a mestom Skalica.

Pri kontrole sa im muž priznal, že vo svojom aute vezie na zadnom sedadle takmer dvojkilové igelitové vrece plné sušenej marihuany, ktoré im dobrovoľne aj vydal.“ Polícia konštatovala, že okrem veľkého igelitového vreca so sušenou rastlinou marihuany mal pri sebe aj jedno menšie igelitové vrecúško a plechovú nádobku s rovnakou rastlinou.

Polícia rovnako spomenula, že zadržaná nelegálna drogu bola zaslaná na expertízu do Bratislavy. O jej výsledkoch prezradili: ,,Výsledky boli prekvapujúce. Mladý muž prevážal v aute množstvo, z ktorého by sa dalo vyrobiť viac ako 3500 bežných dávok marihuany. Na čiernom trhu by za toto množstvo mohol zinkasovať viac ako 17 000 €.“

Mladík je aktuálne obvinený z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi, pričom je podľa slov príslušníkov Policajného zboru stíhaný na slobode a za spáchaný skutok mu hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

SKALIČANIA ZADRŽALI PORIADNY ÚLOVOK
V AUTE NAŠLI VYŠE 3500 DÁVOK MARIHUANY

Pri policajnej kontrole koncom októbra…

Uverejnil používateľ Polícia SR – Trnavský kraj Streda 13. januára 2021

 

Zdroj: Facebook/Polícia SR – Trnavský kraj