Slovák zastrelil v Afrike tigra. Teraz mu hrozí 5 rokov väzenia

Polícia Slovenskej republiky informovala o prípade Jána K. z obce Žihárec v okrese Šaľa, ktorý je obvinený z prečinu porušovanie ochrany rastlín a živočíchov. Obvinený je na základe výsledkov vyšetrovania odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality úradu kriminálnej polície Prezídia Policajného zboru.

V príspevku polícia uviedla:

,,Vyšetrovateľ odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality úradu kriminálnej polície Prezídia Policajného zboru obvinil Jána K. z obce Žihárec v okrese Šaľa, z prečinu porušovanie ochrany rastlín a živočíchov.“ Polícia informovala, že páchateľovi hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

 

Podľa vyšetrovania mal Ján, v rozpore s nariadením Rady č. 338/97 o ochrane druhov voľne žijúcich živočíchov a rastlín, uloviť na komerčné účely v Juhoafrickej republike tigra džungľového (Panthera tigris).

Telo tigra si páchateľ bez príslušného povolenia na dovoz vydaného Ministerstvom životného prostredia Slovenskej republiky priviezol na Slovensko, kde ho držal v rodinnom dome bez toho, aby vedel preukázať spôsob jeho nadobudnutia.

 

Polícia v príspevku dodala: ,

,Tigra zároveň v rozpore so zákonom používal na propagáciu podnikateľskej činnosti v súvislosti so sprostredkovaním poľovačiek v Juhoafrickej republike.Celková spoločenská hodnota exempláru tigra džungľového bola vyčíslená Vedeckým orgánom SR Štátnej ochrany prírody SR na 28 000 eur.“

 

zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky