Slovenská primárka COVID oddelenia čerpá energiu pri hre na klavír

Dlhotrvajúca vážna situácia v slovenských nemocniciach sa prejavuje už aj na psychike mnohých lekárov, ktorí sa musia starať o vážne chorých pacientov na umelej pľúcnej ventilácii. Jedna z primárok v nemocnici v Galante si uvedomila, že fyzicky a psychicky náročna práca s pacientami, ktorým bol diagnostikovaný koronavírus, jej uberá silu, ktorú si niekde potrebuje dobiť.

O primárke MUDr. Dagmare Bodákovej infomovali predstavitelia skupiny Nemocníc Svet zdravia na svojej facebookovej stránke: ,

 

,Primárka z galantskej nemocnice čerpá energiu pri hre na hlavíri.“ Primárka si tým zrejme vyvetrá z hlavy naozaj nepríjemné myšlienky.

Skupina nemocníc Svet zdravia priznala, že každodenné nasadenie ich zdravotníkov a starostlivosť o pacientov s ochorením COVID-19 je náročná nielen fyzicky, ale aj psychicky.

Primárka Bodáková si v priebehu druhej vlny koronavírusu na oddelenie kúpila nový klavír. Urobila tak najmä preto, pretože od leta nemala jeden jediný voľný deň, počas ktorého by sa venovala tomu, čo okrem medicíny miluje: ,

,Hranie na klavíri pre ňu predstavuje reset v najťažších chvíľach.“

Svet zdravia priznal, že počas hrania sa primárka odosobní a načerpá novú energiu, ktorú potrebuje pri starostlivosti o najkritickejších COVID pacientov, z ktorých sú mnohí dokonca aj na umelej pľúcnej ventilácii.

Primárka Bodáková miluje hranie na klavíri, pretože má vyštudované 4 ročníky konzervatória, ktoré napokon vzdala a vybrali si cestu medicíny, za čo sú jej mnohí vďační.

Zdroj: Facebook/Nemocnice Svet zdravia