Španielsko sa nachádza pod najväčšou snehovou pokrývkou za posledné desaťročia

Búrka Filomena zasypala Španielsko snehovou pokrývkou, ktorá narušila cestnú, železničnú a leteckú dopravu.

Počasie bolo v skutočnosti také nepriaznivé, že minister vnútra Fernando Grande-Marlaska označil Filomenu za „najintenzívnejšiu búrku za posledných 50 rokov“. Madrid bol jednou z najviac postihnutých oblastí. Mestské letisko Barajas bolo uzavreté spolu s niekoľkými cestami a všetky vlaky do a z Madridu boli zrušené. Ďalej na juh spôsobila búrka vyliatie riek.

 

Doteraz boli hlásené štyri úmrtia. Dve z nich boli spôsobené zamrznutím v dôsledku nízkych teplôt. Aj keď krajina čelí týmto výzvam, Španieli zdieľajú fotografie na svojich sociálnych sieťach, aby ukázali, ako veľmi búrka Filomena zmenila ich každodenný život.

#1 Umelecký talent sa nezaprie

reddit.com

#2 Veľké sneženie v Madride. Môj kocúr Naoki išiel von spoznávať záhradu

reddit.com

V hlavnom meste Španielska v Madride napadlo medzi piatkom a sobotou až 50 cm snehu. Cez noc teploty v niektorých častiach krajiny klesli na -8 ° C a meteorológovia varujú, že sneh sa začne meniť na nebezpečný ľad. Očakáva sa, že neobvykle studená vlna na Pyrenejskom polostrove potrvá do štvrtka. Španielska vláda informovala, že podnikla ďalšie kroky, aby zabezpečila distribúciu očakávanej dodávky asi 300 000 vakcín proti koronavírusu podľa plánu.

#3 V Španielsku bláznivo sneží, ale tohto chlapa to netrápi

pzumarraga

Lekári a zdravotníci nevedeli vyhrabať svoje zakliesnené autá, a tak museli kráčať celé hodiny do práce, aby ďalej zachraňovali krajinu pred pandémiou. Jeden lekár Alvaro Sanchez uviedol na sociálnych sieťach, že do práce šiel takmer dve hodiny, kedy prešiel približne 17 km. Zatiaľ čo dvaja zdravotný pracovníci, Paco a Monica uviedli, že na to, aby sa dostali do svojej nemocnice, museli prejsť 22 km.

#4 Madrid

elenusccaReport

#5 Kravy, ktoré si razia cestu cez snehovú pokrývku na svahoch Montes De León v severozápadnom Španielsku

Severe Weather Europe

#6 Sneženie v Španielsku

jutarnji.hr

#7 Snehový súboj v Madride. Mesto je pokryté snehom prvýkrát za 50 rokov

reddit.com

#8 Miestne umenie

ACB318

#9 Sneženie

danimcmillerReport

#10 Sneženie v Španielsku

jutarnji

#11 Najhoršie sneženie v Španielsku za 50 rokov

reddit.com

#12 Užívanie si snehu v Madride

caandi_

#13 Madrid zaznamenal najväčšie sneženie od roku 1971

severeweatherEU

#14 Hĺbka snehu v Madride

reddit.com

#15 Auto môjho otca sa nachádza niekde pod týmto stromom. Mnoho stromov spadlo po najväčšom snežení za posledné storočie v centre Madridu 

reddit.com
Zdroj: www.boredpanda.com