Takto vyzerá luxusný 3 miliónový bunker, ktorý vás ochráni pred apokalypsou a pandémiami

Ak sa pohrávate s myšlienkou, že by ste si do budúcnosti zaobstarali bunker, inšpiráciu môžete nabrať  z projektu, ktorý sa nachádza vo Wichity v Kansase a predáva sa za 3 milióny dolárov.

Tie najlacnejšie na medziposchodí stoja 1,5 milióna dolárov, zatiaľ čo strešné apartmány si môžete kúpiť aj za 4,5 milióna dolárov. Nepoznáme presné umiestnenie tejto podzemnej budovy odolnej proti súdnemu dňu, ale to neznamená, že vám neponúkneme ďalšie informácie o tomto miliónovom úkryte.

To, čo slúžilo počas studenej vojny, postavené vládou USA, sa zmenilo na luxusné byty. Za projektom stojí spoločnosť Survival Condo Project, ktorá uvádza, že v bunkri môže žiť ohromných 5 rokov až 75 ľudí. V bunkri je všetko od obchodu so zmiešaným tovarom a knižnice až po zdravotné stredisko a bar. Ani mesačné poplatky združeniu obyvateľov nie sú najnižšie. Šplhajú sa až na hodnotu 5 000 dolárov.

Pozrite si video o bunkri v Kansase 

Tento bunker sa nachádza severne od Wichity

Mega-bunker je plný luxusných apartmánov

V bunkri sa môže ubytovať až 75 osôb (12 rodín) a má dostatok zdrojov na to, aby tam ľudia prežili až 5 rokov

Vo vnútri je dokonca aj obchod so zmiešaným tovarom

Fanúšikovia kina budú radi, že sa tu nachádza aj domáce kino

Presné umiestnenie repasovaného bunkra je dobre strážené tajomstvo

K dispozícii je výťah, ktorý vás vyvezie na akékoľvek poschodie, ktoré potrebujete

Nachádza sa tu dokonca bazén, lezecká stena aj telocvičňa

Kuchyne vyzerajú moderne a štýlovo, spálne sú pohodlné a vôbec nevyzerajú ako niečo v podzemí

K dispozícii je dokonca aj zdravotné stredisko pre prípad, že máte zdravotné problémy

Tu je niekoľko ďalších fotiek zobrazujúcich rôzne zákutia projektu

Milovníci psov budú radi, že sa tu nachádza aj park pre ich štvornohých miláčikov

Pre tých, ktorí milujú knihy, máme prekvapenie! K dispozícii je tiež podzemná knižnica

Či už sa jedná o globálnu pandémiu, jadrovú alebo prírodnú katastrofu, múry hrubé 2,7 metra vás udržia v bezpečí.

Podľa Business Insider, Larry Hall spoločnosť odkúpila tento bunker ešte v roku 2008 a okamžite začal pracovať na jeho premene na špičkový bunker. Hall a jeho tím minuli takmer 20 miliónov dolárov na projekt, ktorý umožňuje 12 rodinám prežiť aj jadrový výbuch.

V bunkri je všetko, čo by ste od niečoho takého špičkového očakávali. 3 zdroje napájania, 3 samostatné zdroje vody, systém filtrácie vody, aquaponické poľnohospodárstvo a hydroponické jedlo. Znie to ako niečo zo sci-fi filmu, ale je to realita.

Samozrejme, mať nevyhnutné minimum vecí na prežitie nie je spôsob, ako žiť dlhodobo v takomto prostredí. V bunkri teda nájdete aj telocvičňu, bazén, kino, skalnú lezeckú stenu a dokonca aj psí park.

Hall vysvetlil, že disciplína, produktivita a zaneprázdnenie sú nesmierne dôležité pre udržanie chodu veci a pre duševné zdravie. Navrhuje teda, aby ľudia pracovali 4 hodiny a každý mesiac striedali pracovné miesta.

A ak vás to zaujíma, Hall a jeho tím pracujú na premene druhého raketového bunkra. Bude trikrát väčší ako tento a my sa už nemôžeme dočkať, ako bude vyzerať finálny projekt.

Zdroj: www.boredpanda.com
Zdroj foto: survivalcondo