Dráma počas testovania v Humennom. Žena obvinila odberné miesto z podvodu a aj po pozitívnom teste odišla s negatívnym certifikátom!

Od zavedenia Covid automatu sa po celom Slovensku testuje oveľa častejšie. V niektorých okresoch sa musia testovať každý týždeň, inde Vám postačí aj dva týždne starý výsledok testu.

Ľudia však antigénovým testom naplno neveria a pri pozitívnom výsledku hľadajú iné riešenia.

Kuriózny prípad sa stal aj v Humennom, kde si žena po pozitívnom výsledku vydobila certifikát s negatívnym výsledkom.

 

Nechcela veriť výsledkom

Pani Jana sa po pozitívnom výsledku ohradila tým, že celé dni trávi sama doma s deťmi a nákupy jej robí suseda.

Na teste bolo vidno náznak druhej čiarky čo značí pozitivitu a na základe toho zdravotníčka vystavila pani Jane pozitívny certifikát.

Potom však nasledovala prudká hádka zo strany testovanej, ktorá dokonca odberné miesto obvinila z podvodu a manipulovania s testami.

Po hádke tak presvedčila zdravotníkov aby jej urobili aj druhý výter no ten opäť vyšiel pozitívny.

Avšak prevádzkovateľ odberného miesta poznamenal, že spoľahlivosť antigénových testov nie je 100%-tná ale za svojou zdravotníčkou si stojí.

Obvinila ich z podvodu

Nespokojná Humenčanka si test sfotila aj natočila a vybrala sa na druhé odberné miesto, kde jej test vyšiel negatívny.

Pani Jana sa preto vrátila na prvé odberné miesto, kde sa so zdravotníkmi opäť pohádala a tí jej nakoniec ustúpili. Po vyhrážkach, že do prípadu zapletie policajtov jej vydali certifikát s negatívnym výsledkom.

Humenčanka tak súkromnú firmu, ktorá odberné miesto prevádzkuje, obvinila z falšovania výsledkov testov pretože za pozitívny výsledok maju zinkasovať 20 eur.

„Mala svoju pravdu, ktorú si nedala nijakým spôsobom vyvrátiť, a stále tvrdila svoje.

Bol to veľmi nepríjemný atak z jej strany,“ opísal kurióznu situáciu prevádzkovateľ odberného miesta. Ten však potvrdil, že odmena 20 eur bola platná iba počas jesenného plošného testovania.

 

Rozhodne sa na súde!

Pani Jana sa nakoniec zúčastnila aj PCR testovania no odmietla verejné testovanie a otestovala sa v súkromnej spoločnosti v Prešove.

Tam jej test vyšiel negatívny a tak je naďalej zástancom toho, že jej antigénové testy neukazovali pozitivitu a ona tak bola stále negatívna.

Humenčanka stále tvrdí, že na danom odbernom mieste robia podvody čo sa vraj šírilo po sociálnych sieťach.

Prevádzkovateľ odberného miesta sa tak na základe tohto obvinenia rozhodol všetko riešiť súdnou cestou.

 

zdroj refresher.sk