Druhá vlna ešte nekončí: Analytici tvrdia, že po Veľkej noci bude na Slovensku rekordný počet úmrtí na Covid-19!

Od minuloročných sviatkov stále ešte platia prísne pravidla.

Aj napriek tomu, že sme začiatkom februára prešli na takzvaný Covid automat, väčšina okresov sa nachádza vo vysokom stupni ohrozenia.

Na cestu do práce medzi okresmi potrebujete negatívny výsledok testu, ktorý na väčšine územia Slovenska nesmie byť starší ako 7 dní.

Čo sa týka úmrtí sme nanešťastie v popredí rebríčka a podľa analytikov sa to tak skoro nezlepší.

Ako sa počítajú úmrtia?

Analytici z Dát bez pátosu prišli so smutnou správou, ktorá doslova mrazí. Na svojej Facebookovej stránke tak uverejnili štatistiku, ktorá hovorí o úmrtiach spojeným s ochorením Covid-19. Informujú tak o tom, že k dátumu 21. február 2021 je evidovaných 8000 úmrtí ľudí, ktorí chorobe podľahli alebo zomreli s nákazou no tá nebola hlavnou príčinou smrti.

Okolo definícii úmrtí “na” Covid-19 a “s” Covidom-19 koluje mnoho konšpirácii. Ako tvrdia Dáta bez pátosu, mnohé krajiny úmrtia klasifikujú inak.

“Slovensko reportuje len podmnožinu „na“. Je to v súlade s WHO metodikou, naši patológovia si robia dobrú robotu a sú presní,” upresnili analytici. No ak sa jedná o predpovede úmrtí, musia sa dáta ľudí, ktorí zomreli “na” alebo “s” Covidom zrátať dokopy.

 

Po Veľkej noci budeme na špici…

Vo svojom príspevku tak zhrnuli smutnú štatistiku úmrtí, ktorá ukazuje, že v priebehu 11 dní sa zaknihuje 1000 úmrtí čo predtým trvalo 10 dní. Za posledný mesiac tak evidujeme 3000 úmrtí a od začiatku roka to je už 5000 úmrtí.

Predpoveď analytikov do budúcna je teda taká, že za 11 dní budeme mať až 9000 úmrtí no po Veľkej noci by ich malo byť dokopy až 12 000.

Ako už bolo spomenuté, Slovensko dnes kvôli bilancii 1 455 úmrtiami na 1 milión obyvateľov patrí medzi TOP 10 v celej Európe s výnimkou krajín, kde je počet obyvateľov nižší ako 1 milión.

Po Veľkej Noci budeme na špici s Belgickom, Českom a Slovinskom, tesne za nami UK, Portugalsko a Taliansko. Stále nebude koniec II.

vlny a veľmi pozvoľna budeme klesať,” predpovedali analytici z Dát bez pátosu.

 

Celý status si môžete prečítať tu:

ÚMRTIA: NIE GRAFY, STAČIA OBRÁZKY, DOBRÝ BY BOL PRÍBEH

Sociológovia nám radili pri publikovaní zvoliť PRÍBEH. Vraj…

Uverejnil používateľ Dáta bez pátosu Pondelok 22. februára 2021