back to top
streda, 24 apríla, 2024

Minister práce Krajniak chce otvoriť kostoly. Ľudia majú v kostoloch prosiť Boha o koniec pandémie

Milan Krajniak, súčasný minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR, uverejnil príspevok na sociálnej sieti, kde už na jeho začiatku napísal, že je si vedomý, že po tomto príspevku sa na neho spustí vlna internetového a mediálneho hejtu. Minister však verí, že príspevok dopomôže k záujmu mnohých Slovákov aj o iný uhol pohľadu na súčasnú situáciu v súvislosti s Covidom a ochranou nášho zdravia a životov.

Minister v príspevku napísal: ,,V našich životoch sa dejú veci, ktoré sú logické a vedecky vysvetliteľné.

Ale dejú sa aj veci, ktoré nedávajú vedeckú logiku, a predsa sú v našich životoch rovnako reálne a môžu nám pomôcť.“ Ministerstvo vraj na týždennej báze vyhodnocuje informácie zo zariadení sociálnych služieb, pričom sledujú, že obetavosť a starostlivosť zamestnancov dopomáha k nižšej úmrtnosti na COVID-19.

Slovensko už od minulého roka zároveň prepláca vitamín D3, ktorý napomáha k miernejšiemu priebehu ochorenia. Slovensko podľa Krajniaka zároveň uskutočňuje:

,,Pravidelne minimálne raz za 14 dní plošne testujeme klientov aj zamestnancov ZSS.

Zabezpečili sme 200 kyslíkových generátorov, ktoré pomáhajú chorým, aby nemuseli byť hospitalizovaní, čím pomáhame aj nemocniciam.

Bezplatne distribuujeme ochranné pomôcky. Lenže zaznamenali sme aj jeden jav, ktorý sa nedá vysvetliť vedecky a logicky.“

Vláda sa však stretáva s tým, že klienti a aj zamestnanci zariadení žiadajú o duchovnú službu, pretože cítia, že modlitba im pomáha. Duchovné služby, vrátane sviatostí Svätého prijímania, spovede a pomazania chorých vraj napomáhaju k lepšiemu priebehu ochorenia klientov.
Minister priznal, že nemá k dispozícii žiadnu vedeckú štúdiu a dôkazy, no verí, že duchovná služba a modlitba ľuďom uškodiť nemôže, práve naopak im len pomáha.

Aj to je dôvodom, na základe ktorého minister vyzýva, aby bolo veriacim za presne vymedzených podmienok povolené zúčastniť sa bohoslužieb.

Minister si uvedomuje, že mnoho ľudí s ním nebude súhlasiť a mnoho z nich očakáva primárne otvorenie obchodov a nie kostolov.
Minister to však odôvodnil: ,,Nielen preto, že účasť na bohoslužbách je ako súčasť náboženskej slobody chránená ústavou a návšteva kina nie. Nielen preto, že zahradkárske potreby sme otvorili, lebo ide jar.
Je tu ešte jeden rozdiel.
Účasťou na bohoslužbách umožníme veľkej skupine ľudí na Slovensku, aby sa modlili a prosili Boha prostredníctvom liturgie nielen za seba samých, ale za všetkých ľudí na Slovensku.“
Milan Krajniak podotkol, že je veriaci človek, ktorý sa vo svojom živote veľakrát presvedčil, že duchovný svet je rovnako reálny ako ten viditeľný, v ktorom žijeme.
Minister nechce na základe príspevku vyvolať vzburu a rešpektuje, že súčasné vyhlášky ÚVZ konanie verejných bohoslužieb zakazujú, no vyzýva na diskusiu o tom, za akých podmienok by bolo vhodné povoliť ľuďom pristupovať k Svätému prijímaniu a spovedi. Celý príspevok si môžete prečítať tu:

DÁVAM NA ZVÁŽENIE: ČO AK OTVORENIE KOSTOLOV MÔŽE POMÔCŤ?

Je možné, že sa teraz na mňa spustí vlna internetového a…

Uverejnil používateľ Milan Krajniak Nedeľa 21. februára 2021

 

Zdroj: Facebook/Milan Krajniak

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

„Som vydatá 15 rokov a nechcem deti“: žena prezradila dôvody svojho rozhodnutia

Jenn Lylesová, ktorá je vydatá už 15 rokov, verejne...

Super novinky na čítanie z grady za Apríl

V tieni olivovníkov Eva Glyn Román o láske s príchuťou vína...

Ak vidíte vedľa novorodenca nálepku s fialovým motýľom, mali by ste vedieť, čo to znamená.

Symbol fialového motýľa ste možno videli na pôrodníckom oddelení...

Newsletter

Prečítaj si

„Som vydatá 15 rokov a nechcem deti“: žena prezradila dôvody svojho rozhodnutia

Jenn Lylesová, ktorá je vydatá už 15 rokov, verejne...

Super novinky na čítanie z grady za Apríl

V tieni olivovníkov Eva Glyn Román o láske s príchuťou vína...

Ak vidíte vedľa novorodenca nálepku s fialovým motýľom, mali by ste vedieť, čo to znamená.

Symbol fialového motýľa ste možno videli na pôrodníckom oddelení...

Mám 45 rokov a až dnes som zistila, že na farbe hubky na riad záleží! TOTO BY STE MALI VEDIEŤ

Hubky na umývanie riadu sa nachádzajú v každej kuchyni...

„Som vydatá 15 rokov a nechcem deti“: žena prezradila dôvody svojho rozhodnutia

Jenn Lylesová, ktorá je vydatá už 15 rokov, verejne a otvorene prehovorila o svojom rozhodnutí nemať deti vo videu na TikToku. Žiaľ, musela zverejniť aktualizáciu,...

Manželstvo Richarda Gerea s o 33-ročnou mladšou manželkou, ktorá kedysi spávala na ulici, má „silnú karmickú energiu“

Po tom, čo Richardovi Gerovi stroskotali prvé dve manželstvá, sa herec rozhodol, že sa už nebude zapájať do srdcových záležitostí a mať ďalšie deti,...

Super novinky na čítanie z grady za Apríl

V tieni olivovníkov Eva Glyn Román o láske s príchuťou vína a olív, starobylých kamenných uličkách a malebných plážach  Antonia venovala celý svoj život výchove svojej...
Verified by MonsterInsights