Po premene sa bezdomovec po 10 rokoch stretol so svojou rodinou

Niektorí ľudia nemajú také šťastie ako iní. Život s nimi zaobchádza oveľa horšie a skončia na dne. Stratia svoj domov aj rodinu. To sa stalo Joãovi Coelhovi Guimarãesovi. Má 45 rokov a z týchto rokov strávil 3 roky bez strechy nad hlavou.

Jeho život sa však zmenil, keď sa zamestnanci holičstva ponúkli, že ho ostrihajú.

„Prišli sme za ním a opýtali sme sa ho, či je hladný. Ale odmietol a spýtal sa, či máme holiaci strojček, aby si mohol ostrihať fúzy.

Vtedy sme dostali nápad a každý, kto bol v obchode, sa rozhodol pomôcť mu iným spôsobom a poskytnúť mu deň plný krásy,“ povedal Alessandro pre digitálnu platformu UOL.

Joãovi neskrátili iba fúzy ale ja vlasy, umyli ho a kúpili mu aj oblečenie.

Tri košele, nohavice, sako a nové topánky. Netušili, že potom, čo budú zdieľať fotografie premeny, jeho rodina ich uvidí a konečne nájdu Joãova po tom, čo si mysleli, že je už 10 rokov mŕtvy.

Toto je João Coelho Guimarães, ktorý prišiel do holičstva s otázkou, či by si mohol ostrihať fúzy

„Rozhodli sme sa mu pomôcť, pretože sme videli ako veľmi po tom túžil. Za posledné dva mesiace sme sa s ním skamarátili. A keď nás požiadal o holiaci strojček, privítali sme ho a pomohli sme mu.“

Tamojší pracovníci ho prijali s otvorenou náručou a ponúkli mu niečo lepšie

„Máme niekoľko projektov sociálnej pomoci a pre nás je veľmi radostné, že môžeme pomôcť ľuďom, nech je to ktokoľvek. V čase pandémie mnoho ľudí stratilo blízkych a ďalší zostali vo finančných ťažkostiach. Malá pomoc je v tak zložitej dobe vždy vítaná, “ odpovedal Alessandro na otázku, či často pomáhajú ľuďom bez domova.

„Dokončenie premeny trvalo dve hodiny. Celý tím sa prihlásil a všetci sa trochu pričinili o prekvapivý výsledok.“ João bol skutočne prekvapený a vďačný. Nepovedal toho veľa, ale jeho slzy hovorili za všetko.

Po tom, čo holiči skončili, vyzeral João úplne inak

Spýtali sme sa, prečo João opustil svoj domov. Alessandro povedal, že sa ho nechceli na to pýtať. „Nechceli sme sa zaoberať otázkou, prečo odišiel z domu. Musí mať na to svoje dôvody, ale naším zámerom bolo v tej chvíli mu poskytnúť len trochu dôstojnosti.“

Krátko po zdieľaní fotografií premeny dostal João ešte väčšie prekvapenie

Jeho rodina ho našla vďaka jeho virálnym fotografiám a holičstvo zorganizovalo stretnutie

Osoba, ktorá ho spoznala a prišla mu v ústrety, bola jeho sestra. „Jeho sestra Maria Coelho prišla hneď, keď uvidela fotky. Žije v Brasílii a už 10 rokov čaká na nejaké správy. Dokonca si myslela, že je mŕtvy.“

João bol veľmi šťastný, že sa stretol so svojou rodinou a začal nový život

Jeho rodina zdieľala niekoľko fotografií Joãa, keď bol mladší

Spýtali sme sa Alessandra, čo João teraz robí. „João je stále na ulici. Jeho sestra ho chcela privítať a vziať ho domov, ale on nechcel. Povedal, že na ulici sa cíti slobodný. Nechcel ísť domov. “

Zdroj: www.boredpanda.com
Zdroj foto: padoooficial