Podľa Erika Tomáša z Hlasu-SD je Matovič zodpovedný za obete koronavírusu

Erik Tomáš, podpredseda Hlasu-SD a poslanec Matúš Šutaj Eštok sa vo veľmi skorej rannej hodine, o 1:30, rozhodli minulý piatok zvolať tlačovú konferenciu priamo pred Úradom vlády. Poslanci usporiadali tlačovú besedu, na ktorej zapálili symbolických 5 000 sviečok.

Sviečky boli symbolom minuloročnej tlačovej konferencie aktuálneho premiéra Igora Matoviča, ktorý nimi vtedy poukázal na 5 000 odvrátiteľných úmrtí. Podľa slov poslancov bolo to gesto čisto na to, aby zhodil vinu za úmrtia na vtedajšiu vládu.

Práve z tohto dôvodu sa strana Hlas-SD rozhodla usporiadať podobnú tlačovku, na ktorej obvinili Igora Matoviča a jeho vládu z množstva zbytočných úmrtí. Poslanci tvrdia, že zodpovednosť za tieto obete by mal na seba zobrať predseda vlády, ktorý by mal podať demisiu. Erik Tomáš pokračoval:

,, My sme došli na toto námestie zapáliť sviečky v tvare 5 000, pretože počet úmrtí dnes, bohužiaľ, presiahne 5 000, a opakujem, mnoho týchto úmrtí sa dalo odvrátiť.” Paradoxom je, že práve kvôli podobnému obvineniu sa Peter Pellegrini rozhodol podať trestné obvinenie.

Slováci by si však mali uvedomiť, že vláda Petra Pellegriniho ešte na konci minulého volebného obdobia zaviedla prísne opatrenia, pritom počet nakazených na koronavírus bol naozaj nepatrný. Následne o pár mesiacov neskôr bol práve Pellegrini ten, kto podnecoval Slovákov k nespokojnosti a uvoľňovaniu potrebných opatrení.

Aby toho nebolo málo, pred pár dňami tvrdil, že známe osobnosti propagujúce vakcíny sú len zaplatenými bábkami. Za tieto nepravdivé slová sa však následne ospravedlnil.

Zdroj: hitky.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Podľa Erika Tomáša z Hlasu-SD je Matovič zodpovedný za obete koronavírusu”