Ruský študent sa rozhodol, že bude žiť mesiac z 20-timi eurami. Ako to všetko dopadlo?

Študent Petrohradskej štátnej univerzity Alexej Zyryanov uskutočnil spoločenský experiment. Snažil sa mesiac vyžiť zo svojho štipendia, ktoré činilo približne 20 €.

Myšlienka experimentu sa zrodila v študentskej jedálni. Alexej si z domu priniesol pohánku s vajíčkami a spolužiaci si všimli, že na takéto jedlo minie každý deň 50 rubľov – cca 0,60 centov. Odhadli, že s takouto stravou sa dá vyžiť len vďaka štipendiu.

Alexej zvyčajne dostáva 1572 rubľov – cca 20 €. z tejto sumy minie na domácnosť 100 rubľov – 1,30 € (kúpil si mydlo, toaletný papier, vreckovky, zubnú pastu, prací prášok a balenie vlhkých obrúskov). Na potraviny mu zostalo 1472 rubľov.

Štipendium je určené pre študentov z rodín s nízkymi príjmami a zvyčajne sa delí na sociálne a prospechové. Jedná sa o 3518 rubľov – 45 eur. 1035 rubľov – 13 € vynaloží na cestovanie, 300 rubľov – 4€ na telefonovanie a 200 rubľov – 2,60€ na zaplatenie ubytovania. Takto mu ostáva približne 2000 rubľov 26€ na stravu a domácnosť. Suma, ktorú Alexej minie na potraviny je dokonca nižšia.

Фото Алексея Зырянова

Študent mal dosť peňazí na tri jedlá denne. Jeho jedálniček sa skladal z ovsených vločiek, tmavej čokolády, banánov, vajec, pohánky s vajcami a kapusty s mrkvou. Alexej minul každý deň 13 až 53 rubľov -0,70 €.

„Tento mesiac som zjedol asi 3 kg ovsených vločiek a pohánky, 1 kg hrachu, 150 vajec a 5 hlávok kapusty, 3 čokolády, 10 banánov a 3 balenia tyčiniek zo semienok. Ostal mi 1 rubeľ.“

Фото Алексея Зырянова

Prechod na iné potraviny bol takmer bezbolestný. Jedinou nevýhodou bolo odopieranie kefíru po športovom výkone.

Experiment začal 23. februára. V tom čase vážil 73,5 kg. Po mesiaci života na štipendiu schudol na 68,5 kg. Alexej však tvrdí, že schudol, pretože si zvykol jesť menej. V prípade potreby by mohol dvojnásobne zvýšiť množstvo pohánky a ovsenej kaše. Dostatočné množstvo tukov získaval z vajec, pohánky, hrášku a horkej čokolády. Bielkoviny z vajec, pohánky, hrášku a uhľohydráty z pohánky, banánov a hrášku. Alexejovi však chýbalo železo, problém by však vyriešil, ak by jedol jablká.

Фото Алексея Зырянова

Študent sa snažil ukázať deťom z chudobných rodín, ako aj cezpoľným študentom, že dokážu nastúpiť na najlepšiu univerzitu v krajine a prežiť v Petrohrade len vďaka ich štipendiám. Pokúsil sa tiež odhaliť potenciál nedocenených produktov. Na základe výsledkov zistil, že rozumnejšie je namiesto müsli kupovať balenie ovsených vločiek a tmavej čokolády – je to prospešnejšie a lacnejšie. Kapusta je lepšia než čipsy alebo popcorn – je chutná a chrumkavá.

Фото Алексея Зырянова

Alexej chcel, aby sa o jeho experimente dozvedeli aj iní ľudia a začali premýšľať o tom, čo jedia.

„Nechystám sa pokračovať v experimente, jedine ak by som dostal nové nápady. So zdravím nemám žiadne problémy, povedal by som, že je to ešte lepšie.

Pociťujem ľahkosť v bruchu, vyrážky sú preč a rýchlejšie zaspávam.

Vyskytli sa isté nedostatky vitamínov, no nie je to nič znepokojujúce, skôr podmienené rôznymi faktormi. Ohromuje ma však niečo iné. Ľudia, ktorí konzumujú päťnásobné množstvo odporúčanej dávky tukov a sacharidov. Niekoľko rokov jedia plnené knedle, majonézu, snickers, no nemajú žiaden strach o svoje zdravie.

Vyzývam všetkých ľudí, aby boli skromnejší,“ povedal Alexej Zyryanov.

 

zdroj:rosbalt.ru