Slovák, ktorému zomrela babka na COVID-19 toto odkazuje OĽANO ,,Ľudská tragédia sa zmenila na štatistiku.“

Na facebookovej stránke Nekŕmte nás odpadom sa objavil príspevok od jedného z fanúšikov stránky. Príspevok začal slovami: ,,Dnes mi zomrela babi. Napriek tomu, že sme sa naozaj všemožne snažili, Covid-19 si ju našiel. Zomrela v nemocnici, opustená, sama.

Fanúšik stránky, ktorý príspevok poslal, si zaspomínal na prvú vlnu pandémie, kedy sme sa preľakli, keď číslo novonakazených presiahlo za deň prvý krát 80 a kedy sa počet obetí počítal na prstoch jednej ruky.

Dnes je žiaľ situácia úplne iná a nás už nijak nevyruší keď čítame, že denný prírastok nakazených sa opäť počíta na tisícky.

Ľudská tragédia sa na základe denných prírastkov zmenila na štatistiku. Fanúšik stránky napísal, že bol voličom OĽaNO no dnes tvrdí, že to bola chyba.

Táto vláda vraj nezvláda pandémiu: ,,Táto vláda nevyužila leto, nezabezpečila trasovanie, neposilnila personálny stav úradov verejného zdravotníctva, nepripravila naše nemocnice. Ponúka nám hádky a testovanie, ktoré, ako sa zdá, viac škodí ako pomáha.

“ Vláda sa vraj smeje do „ksichtu“ ľudí aj napriek tomu, že sme najhorší na svete v počte hospitalizovaných a aj v počte obetí: ,,Sme aktuálne najhorší na svete a oni sa nám smejú do ksichtu, keď povedia, že minister zdravotníctva nemá prečo odstupovať.“

Vláda vraj robí chybu v tom, že pri svojich rozhodnutiach nepočúva odborníkov, ale premiéra, ktorý ako vždy potrebuje konflikt. Matovič sa vraj spolieha len na improvizáciu, ktorá v boji proti svetovej pandémii nestačí. Aktuálna kríza si vraj vyžaduje odbornosť. Fanúšik na záver príspevku napísal:

,,Odpočívaj v pokoji babi a prepáč, že som dopustil, aby Slovensko v najkritickejšej chvíli v jeho novodobých dejín riadil človek, ktorý si myslí, že jeho názor je viac ako vedecký fakt.“

Zdroj: Facebook/Nekŕmte nás odpadom