Slovensko nepriznáva všetky pozitívne testy v medzinárodnej štatistiky

Podľa Richarda Kollara, ktorý na svojom facebookovom profile uverejnil graf z medzinárodnej stránky Worldometers.info, Slovensko nepriznáva všetky pozitívne testy na koronavírus. 

Štatistika na tejto medzinárodne uznávanej stránke zobrazuje trend, podľa ktorého pozitívne prípady na Slovensku prudko klesajú.

Richard však v príspevku píše: ,,Konečne však svet vidí, ako skvelo funguje celoplošné testovanie. Nevieme teda ešte stále výsledky skríningu po obciach, či po type testovacieho miesta.

Však načo, aby múdrosráči zase zbytočne mudrovali?

Ale celkový výsledok je úžasný, verím, že po tom, čo niekto v zahraničí uvidí tento trend (asi najlepší na svete), hneď to po nás zopakujú.“ 

Z grafu, ktorý zobrazuje aktívne pozitívne prípady v našej krajine je teda jasné, že Slovensko reportuje počet pozitívnych prípadov nesprávnym spôsobom a to tak, že reportuje len pozitívne PCR testy, ku ktorým nezapočítava AG testy a ani pozitívne prípady z celoplošného testovania.

Zdroj: Facebook/Richard Kollar

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Slovensko nepriznáva všetky pozitívne testy v medzinárodnej štatistiky”