Táto mamička sa rozhodla poďakovať „neviditeľným anjelom“, ktoré zachraňujú deti pred rakovinou

Rakovina je tou najhoršou chorobou, akú si môžeme predstaviť, najmä ak sa týka našich detí.

Shelby a Jonathan, rodičia 2-ročnej Sophie, si mysleli, že má alergiu. Mala problémy s pľúcami a jej pediater mal u nej podozrenie na astmu. Čoskoro sa však ukázalo, že situácia malého dievčatka je omnoho horšia.

Počas toho, ako sa rodičia rozhodli urobiť testy na alergiu, Sophie sa začala dusiť. Vystrašení rodičia tak okamžite zavolali prvú pomoc.

Až potom lekári dokázali potvrdiť, že nešlo o alergiu ani astmu – diagnostikovali jej leukémiu.

Sophie odvtedy začala v nemocnici tráviť mesiace, kedy dostávala chemoterapiu. Avšak aj napriek zúfalému boju sa rakovina naďalej rozširovala. Chemoterapia ovplyvnila jej schopnosť chodiť, hovoriť a jesť. Teraz sa jej malé telíčko pripravuje na transplantáciu kmeňových buniek.

Jej matka Shelby je neustále v blízkosti svojej dcéry. Jediné, na čom jej záleží, je to, aby sa stav malej Sophie konečne zlepšil.

Rodičia vytvorili na Facebooku stránku, kde zdokumentovali boj dievčatka proti tejto strašnej chorobe.  Chcú, aby rodina a priatelia mohli sledovať jej stav. Stránku pomenovali Brave Sophie (Odvážna Sophie). Okrem jej blízkych ju sleduje viac ako 12 000 ľudí.

Na tejto stránke sa nachádza aj správa o zdravotných sestrách a ostatných zamestnancoch nemocnice, ktorí sa starajú o malú Sophie.

Shelby napísala:

„Vidím vás. Celý deň sedím na tomto gauči a vidím vás, hoci sa pokúšate byť nepovšimnutí. Vidím smútok na vašej tvári, keď vidíte, ako plače. Snažíte sa zo všetkých síl zbaviť sa svojho strachu. Vidím, ako neriešite vyťahovanie alebo vkladanie katétra. „Žiaden problém” a „Je mi to ľúto” hovoríte častejšie, ako väčšina ľudí povie „Ďakujem.”

Vidím, ako pohladíte jej maličkú plešatú hlavičku a nežne ju prikryjete. Vidím, ako dávate silu matke, ktorá sa práve dozvedela zlé správy. Vidím, ako sa snažíte pracovať na počítači, zatiaľ čo v náručí držíte dieťa, ktorého matka je neprítomná.

Všetky svoje osobné veci odložíte na bok, aby ste sa mohli 12 hodín starať o choré a umierajúce deti. Do každej izby vstupujete s úsmevom, bez ohľadu na to, čo sa tam stane. V počítačovej tabuľke vidíte meno Sophie a prídete k nám, aj keď má svoje vrtochy.

Voláte lekára, krvnú banku a lekárne tak často, ako je potrebné, len aby ste dcére doručili všetko potrebné. Kontrolujete ju častejšie, než je potrebné. Sedíte a 10 minút ma počúvate, aj keď telefón zvoní a zoznam úloh je dlhší ako 1 kilometer.

Vidím vás. Všetci to vidíme. Žiadne dary nevyjadria to, akí ste pre nás drahocenní. Naše deti by bez vás nemohli dostať to, čo potrebujú. Matky ako ja by sa bez vás cítili ako neživé bytosti. Zachraňujete naše deti, bez vás by sme to nedokázali.”

Príspevok ženy získal približne 27 000 lajkov. Všetky sestričky ako aj ďalší zamestnanci nemocnice si zaslúžia obrovské uznanie a vďaku.

Veríme, že Sophie sa čoskoro uzdraví. Jej rodina totiž nedávno dostala vynikajúcu správu – rakovina ustupuje!