Učiteľ zo základnej školy nachodí 8 km každý deň, len aby nasýtil 78 žiakov

Zane Pauls to nemusí robiť a mohol by si pomôcť autom, ale radšej osobne doručí 78 obedov študentom v hmotnej núdzi počas karantény.

Učiteľ základnej školy z Grimsby vo Veľkej Británii každý deň cestuje 8 kilometrov, aby doručil obedy zadarmo 78 študentom. A je pripravený to tak robiť až do konca lockdownu.

HeroesOfCovid19

Zane je bývalý vojak, fanúšik fitnesu, zastáva pozíciu asistenta riaditeľa školy a často sa zúčastňuje športových podujatí z rôznych charitatívnych organizácií. Pred niekoľkými rokmi prešiel na bicykli za dva týždne takmer 2 000 kilometrov na podporu nadácie Cat Zero, ktorá pomáha mladým ľuďom nájsť si prácu.

„Pri podávaní obedov tiež kontrolujem, či sú moji študenti v poriadku. Chcem, aby sa kvôli koronavírusu objavovali na ulici čo najmenej,“ hovorí Pawles.

Drží si odstup, vyhýba sa blízkym kontaktom a nevchádza do domu, no vždy sa porozpráva s deťmi a ich rodičmi.

PCSOAndyW

 „Niektorí si dokonca pýtajú ďalšie domáce úlohy,“ priznáva učiteľ.

Zane Powles

Bezplatný obed pre jedného žiaka zahŕňa sendviče, sušienky, balíček chipsov a jablko. Powles hovorí, že nepríjemné pocity kvôli ťažkému nákladu nie sú ničím v porovnaní so skúškami, ktorým čelia rodičia, ktorí sú nútení zostať doma v izolácii.

Štyria z desiatich študentov navštevujúcich školu Grimsby School žijú vo finančne znevýhodnených rodinách, takže donáška školských obedov umožňuje rodičom zostať doma so svojimi deťmi namiesto toho, aby hľadali zamestnanie, kde by si zarobili peniaze navyše.

Zane Powles

Po troch týždňoch jeho „misie“ sa zo Zanea stala miestna legenda, no je v rozpakoch, keď ho tak niekto nazve.

„Mojou úlohou je starať sa o deti a ich výchovu,“ hovorí.

Teraz ho však na ceste víta niekoľko plagátov plné poďakovaní, ktoré nakreslili deti. Dokonca aj miestna polícia obdivuje tohto obetavého učiteľa.

 

Zdroj: lifter.com.ua