Ak sa budíte medzi 3.a 5. hodinou, ide o prvý znak duchovného prebudenia. To ale nie je všetko

Na svete existuje mnoho ľudí, ktorí sa každú noc budia v rovnakú hodinu bez toho, aby tomu prikladali nejaký špeciálny význam. Vedeli ste však o tom, že sa môže jednať o pokusy vyššej moci, ktorá sa vás snaží kontaktovať?

V tradičnej čínskej medicíne sa využívajú body, na ktorých sa nachádzajú akupunktúrne a akupresúrne body. Podľa čínskych názorov, sú tieto energetické meridiány spojené so systémom hodín, ktorý striedavo napĺňa energiou rôzne časti tela.

Preto ak sa v noci budíte v rôznych časoch, znamená to, že vaše telo zažíva isté pocity a upozorňuje vás na fyzické či emocionálne problémy.

Neignorujte prebúdzanie uprostred noci!

Predpokladá sa, že počas spánku dostávame akúsi správu od vyššej moci, ktorá vie mnoho napovedať o našej duchovnej ceste.

Každú noc sa zobúdzate v ten istý čas? Príčinou môže byť niekoľko dôvodov:

Problémy so spánkom medzi 21:00 a 23:00 – znak stresu

Pre väčšinu ľudí to je normálny čas na spánok. V prípade, že počas tohto času dokážete len ťažko zaspať, môže to znamenať, že vo svojom vnútri prežívate nezvyčajné pocity (šťastie, hnev…) a stres. V tomto prípade vám odporúčame uchýliť sa k meditácii.

Prebúdzanie medzi 23:00 a 01:00 – znak emocionálneho sklamania

Podľa tradičnej čínskej medicíny ide o čas, kedy sa aktivuje činnosť žlčníka. Ak sa budíte v tejto dobe, pravdepodobne to znamená, že pociťujete isté emocionálne sklamanie, preto vám pomôžu pozitívne mantry a cvičenia určené na seba-prijatie a odpustenie.

Prebudenie medzi 01:00 – 03:00 – znak hnevu

Tento energetický meridián je spojený s pečeňou. Ak sa budíte v tomto časovom rozmedzí, pravdepodobne máte na niekoho ťažké srdce a hromadí sa vo vás nadbytočná energia „jang“. Na to, aby ste sa mohli pokojne vyspať, pite studenú vodu a meditujte.

Prebudenie medzi 03:00 – 05:00 – znamenie, že sa k vám prihovára vyššia moc

Tento čas sa spája so smutnými pocitmi. Ak sa budíte práve teraz, môže to znamenať, že vyššie sily sa vás snažia nasmerovať k vášmu skutočnému cieľu v tomto živote. Na opätovné zaspatie vyskúšajte modlitbu a dychové cvičenia.

Prebudenie medzi 05:00 – 07:00 – znak emocionálnych blokov

Tento časový interval je energeticky spojený s hrubým črevom. Ak sa v tomto čase zobudíte, pravdepodobne máte nejaké emocionálne bloky. Ak chcete zaspať, ponaťahujte si svoje svaly alebo navštívte toaletu.

Naše telo je úžasná vec. Ak sa naučíme sledovať a počúvať to, čo sa nám snaží povedať, môžeme zlepšiť nielen svoje fyzické ale aj duchovné aspekty života.

Ako rýchlo dokážete zaspať? Máte problémy s pravidelným nočným budením? Podeľte sa s nami o vaše skúsenosti!