Andrej Danko trvá na dodávke ruskej vakcíny Sputnik. Tvrdí, že tento týždeň po ňu pôjde slovenské lietadlo

Andrej Danko, bývalý predseda NR SR, vo svojom najnovšom videu na svojej sociálnej sieti povedal, že Slovensko bude mať už o pár dní neschválenú ruskú vakcínu Sputnik.

Okrem vakcíny by malo slovenské lietadlo priniesť aj vraj účinný liek na koronavírus.

Aj napriek neutíchajúcej Dankovej snahe nakúpiť neschválenú ruskú vakcínu Sputnik, sa bývalý predseda NR SR zaočkovať nechystá.

Andrej Danko vo zverejnenom videu tvrdí, že 4 týždňe dozadu vyzval Matoviča na dodávku vakcíny Sputnik.

V tom čase sa začalo o dodávkach rokovať. Výsledok rokovaní je plánovaná tohtotýždňová dodávka vakcín Sputnik, po ktorú má ísť slovenské lietadlo. Danko vo videu vyzýva:

„Budúci týždeň by malo ísť lietadlo pre Sputnik.

Hovorím to s plnou zodpovednosťou a vyzývam predsedu vlády, že ak letí lietadlo do Moskvy, malo by priniesť Slovákom aj liek.“ 

Danko vo videu hovorí o lieku Triazavirin, ktorý je vraj účinnejší ako liek, ktorý je aktuálne používaný na Slovensku.

Marek Krajčí spolu s premiérom by si podľa slov bývalého predsedu NR SR mali naštudovať štatistiky účinnosti tohoto lieku.

Danko podotkol, že by bola obrovská škoda ak by prišlo z hlavného mesta Ruska slovenské lietadlo poloprázdne. Na záver videa dodal:

„Ale obrovský úspech je, že Igor Matovič poslúchol a Sputnik objednal.“ 

Zdroj: Facebook/Andrej Danko

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Andrej Danko trvá na dodávke ruskej vakcíny Sputnik. Tvrdí, že tento týždeň po ňu pôjde slovenské lietadlo”