Domáca lekáreň priamo na vašom parapete: liečivé vlastnosti tučnolistu, o ktorých ste netušili

Mnohí z nás vedia, že známa rastlina pod menom tučnoslist alebo strom peňazí, dokáže človeku pritiahnuť úspech, bohatstvo a blahobyt. Okrem toho však má aj liečivé vlastnosti, o ktorých vie len málo ľudí.

Táto rastlina nie je o nič horšia než slávne aloe vera. V prípade, že sa na vašom parapete strom peňazí ešte stále nenachádza, odporúčame vám, aby ste si ho čo najskôr zaobstarali. Navyše ide o nenáročnú rastlinu, takže sa nemusíte báť, že s ňou budete mať zbytočné problémy.

Mnohí si všimli, že tučnolist je indikátorom zdravia. Ak je niekto vážne chorý v dome, kde rastie aj táto rastlina, potom začne kvitnúť len minimálne a listy sú žlté alebo načernalé. Zdá sa, že rastlina dokáže absorbovať negatívnu energiu. A keď sa človek zotaví, tučnolist začne znovu ožívať.

Liečivé vlastnosti stromu peňazí

  1. Ľahké popáleniny, rany, modriny, zárezy, natiahnutie

Nastrúhajte si pár listov na strúhadle a priložte ich na postihnutú oblasť. Tú následne obviažte obväzom. Obväz meňte každých 5 hodín.

 

  1. Pomoc pri uhryznutí hmyzom

Miesto uhryznutia 4x denne potierajte šťavou z tejto užitočnej rastliny.

 

  1. Zápal obličiek a cystitída

Pomeľte si 5 listov tučnolistu a zalejte ich 200 ml vriacej vody. Nechajte to lúhovať po dobu 1 hodiny a následne preceďte. Užívajte 1 pl 20 minút pred jedlom 2x denne.

  1. Bolesť v krku

Vytlačte si šťavu z 10 listov a zmiešajte ich s 300 ml teplej vody. Kloktajte 3x denne po jedle.

 

  1. Žalúdočný a dvanástnikový vred

Hodinu pred prvým jedlom skonzumujte 2 listy tučnolistu a dôkladne ich rozžujte.

  1. Herpes na perách

Vytlačte si šťavu z niekoľkých listov. Každú hodinu si ňou natierajte herpes na pere. V prípade, že nemáte na to dostatok času, namočte si do šťavy vatový tampón a prilepte ho na peru pomocou náplasti. Vykonávajte tento postup po dobu 2 dní.

 

  1. Artritída, artróza

Vyžmýkajte šťavu z 13-15 listov a namažte si ňou kĺby pred tým, ako sa večer poberiete do postele.

 

Upozornenie: v tučnoliste sa nachádza arzén, preto odporúčame, aby ste to nepreháňali pri vnútornom použití – prostredníctvom extraktu a šťavy z neho. Pred použitím sa poraďte s vaším lekárom.