Hrozí Slovensku teroristický útok? Keď Vláda neodstúpi, budú vybuchovať budovy – Vláda dostala výhražný leták

Televízia JOJ informuje o výhražnom letáku, ktorý má byť adresovaný vláde. Autori letáku požadujú demisiu vlády, nakoľko nesúhlasia s prebiehajúcim vývojom politikej a rovnako aj pandemickej situácie na Slovensku.

Autori v letáku dodali, že v prípade ak Matovič nepodá demisiu, nebudú vyjednávať.

Vo výhražnom letáku stojí, aby vláda podala demisiu už do 31. marca 2021. Leták má okrem vlády vyzývať aj prezidentku k tomu, aby sa zmenila slovenská vláda, inak vraj Úrad vlády skončí v plameňoch. V liste sa autori letáku vyhrážajú likvidáciou budov a áut.

Na letáku sa zároveň píše, že autori disponujú citlivými informáciami o rodinách politikov a predstaviteľov štátu. Anonymný list začína slovami:

,,Máme kontakty s adresami aj s tými prechodnými na vás všetkých vrátane vašich rodín, armádnych predstaviteľov a celej zostavy polície.“ Autori sú dokonca pripravení na krvavý boj.

Okrem polície je leták riešený aj Slovenskou informačnou službou, ktorá pripúšťa, že ide o možný teroristický útok. 

SIS uviedla: „SIS sa spolu s Policajným zborom intenzívne venujú hrozbám voči ústavným činiteľom a štátnym orgánom, ktoré sa začali vo zvýšenej miere objavovať najmä vo virtuálnom prostredí sociálnych sietí, alebo v anonymných podaniach prostredníctvom listových zásielok.“

 

Zdroj: TV JOJ/KRIMI NOVINY / refresher,sk