Igor Matovič sa pýta Slovákov, či má vrátiť Sputnika naspäť do Ruska, alebo si ho necháme

Pred pár dňami pristálo na košiskom letisku Vládne lietadlo s premiérom Igorom Matovičom, ktorý priniesol tisíce vakcín Sputnik z Ruska.

Mali by sme ich mať dokopy 2 milióny. Táto informácia sa ale niektorým členom vlády nepáčila. Pretože o nej vôbec netušili a premiér im nič nepovedal. To malo za násldok ochladenia dôvery voči premiérovi.

Hovorilo sa aj o páde vlády alebo predčasných voľbách. Kameňom úrazu bola práve spomínaná vakcína Sputnik, ktorá rozdelila vláádu ale aj Slovensko. Vakcínu totiž ešte Rusi nestihli zaregistrovať.

Premiér sa ale podelil v najnovšom statuse o zaujímavý otázku.

PONUKA, KTORÁ SA NEODMIETA

Včera neskoro večer som dostal od výrobcu vakcíny Sputnik V oficiálnu ponuku, že v situácii, keď má byť ich vakcína na Slovensku predmetom takej nenávisti, že koaliční partneri hrozia až rozpadom vlády, sú ochotní ešte dnes zrušiť celú zmluvu na zabezpečenie 2 000 000 vakcín.

Bez akýchkoľvek sankcií voči Slovensku a s dovetkom, že 40 krajín, ktoré na Sputnik V čakajú, sa o vakcíny určené pre ľudí na Slovensku pobijú.

Osobne ich plne chápem, ak by som bol na ich mieste, tiež by mi bolo nepríjemné, ak by môj liek, ktorý zachraňuje životy, niekto zneužíval na politické zápasy.

Tým dupľom, ak 40 iných krajín prosí o čím skoršie dodávky.

Tak poprosím kolegov, nech sa rýchlo (ešte dnes) vyjadria a nezávislé médiá, nech umožnia svojim čitateľom tiež vyjadriť názor.

Váš názor? Môj? Bola by to najväčšia chyba, akú by sme mohli spraviť. #ZaZdravieAŽivoty

zdroj : Igor Matovič Instagram a Facebook