Muž sa chcel pomstiť bývalej manželke, a tak začal týrať ich psa –

Niekedy sa vzťahy pokazia, ale najhoršie na tom je, keď kvôli tomu trpia nevinné zvieratá.

Tento nevinný Husky bol takmer 2 roky priviazaný k reťazi bez prístupu k čistej vode alebo prístrešku. To všetko preto, lebo jeho predchádzajúci majiteľ sa chcel pomstiť svojej bývalej manželke, a tak si vybral ich psa.

Tento Husky strávil takmer 2 roky uviazaný na vodítku

Keď ho zvierací aktivisti našli, bol už iba „kosť a koža“

Jeho predchádzajúci majiteľ ho daroval svojej manželke, keď bol ešte iba šteniatko. Krátko nato však podala žiadosť o rozvod, a tak sa manžel rozhodol, že sa manželke pomstí cez šteniatko. Prestal ho kŕmiť, priviazal ho o reťaz a nechal ho v zime vonku mrznúť. Keď ho našli aktivisti za práva zvierat, bol už iba „kosť a koža“

Odviezli ho na záchranu stanicu Pet Angels v Oklahome

Psík pred naložením do auta vôbec neodporoval. Akoby chápal, že mu aktivisti chcú pomôcť. Boli prekvapení jeho silou. Na to, že bol priviazaný 2 roky, bol ochotný prejsť na vodítku až do auta. Mal však zdravotné problémy. Bol výrazne vychudnutý a trpel parazitmi a svrabom.

Bola mu poskytnutá náležitá lekárska starostlivosť

S dobrou starostlivosťou a láskou sa rýchlo zotavil, pribral a dorástol mu kožuch

Dobrí ľudia z Pet Angels Rescue v Oklahome sa o neho veľmi dobre starali a rýchlo sa vzchopil. Dostal meno Finn a začal sa meniť pred ich očami. Nielenže sa stal šťastnejším psom, ale aj výrazne pribral. Keď ho dostali z jeho predchádzajúceho domu, vážil okolo 18 kilogramov a teraz je z neho zdravý 80-kilový pes! Tiež mu kúsok po kúsku dorástla srsť.

Našiel si dokonca milujúcich a starostlivých majiteľov, ktorí ho prijali do svojej rodiny

Po všetkých bojoch, ktorými si musel ako šteniatko prejsť, sa nevzdával a je z neho milujúci a priateľský pes, ktorý všetkým pripomína, že vaša minulosť vás nedefinuje.

Zdroj
Zdroj foto: petangelsrescue
0 replies on “Muž sa chcel pomstiť bývalej manželke, a tak začal týrať ich psa –”