Na Islande môžete spať v takýchto „bublinách“ a pozerať sa na les či polárnu žiaru

Ak hľadáte hotel, ktorý bude o niečo väčší ako toaleta a miesto na prespatie, mali by ste vyskúšať spánok v bublinách uprostred nádherného lesa.

Nejde o preháňanie: islandský hotel s 5 miliónmi hviezd (The 5 Million Star Hotel) ponúka nocľah v izbe s priehľadnými stenami a stropom uprostred divokej prírody.

Nad vami sa nachádza more hviezd a ak máte šťastie, neminie vás ani polárna žiara.

Ako môžete vidieť, izby sú ladené do minimalistického štýlu, no príležitosť, pozerať sa v pohodlí na divadlo polárnej žiary, je priam unikátna. Niečo podobné môžete zažiť len vo fínskom arktickom stredisku Saariselkä (Kakslauttanen Arctic Resort).

Zakladateľ hotela „5 miliónov hviezd“ Robert Robertsson povedal:

„Všetko to začalo, keď som tu na Islande pomáhal turistom plánovať výlety za polárnymi žiarami. Raz večer mi zavolal jeden z mojich klientov, ktorý sa zúčastnil na tradičnej túre k polárnej žiare. Vyliezli na horu, a ako je to zvykom, čakali a čakali v mrazivom chladnom počasí.

Icelandic Bubble Suite

Watch the Northern Lights while snuggled up in a warm bed.

Zveřejnil(a) Thrillist dne Pondělí 17. červenec 2017

Skrehnutý klient sa ma v telefóne spýtal: „Robert, Robert, toto je šialené. Zmrznem tu na smrť (pravdepodobne si neobliekol dostatočne teplé oblečenie). Nevieš o nejakom hoteli, kde by som si mohol ľahnúť do teplej postele a pozerať sa na polárnu žiaru cez sklenenú strechu?”

A Robertsson sa rozhodol začať s budovaním takéhoto hotela!

Bubliny poskytujú teplo a pohodlie pri pozeraní sa na polárnu žiaru.

Sú dobre vykurované a nachádzajú sa v blízkosti budovy s kúpeľňou a kuchyňou.

Hotel sa nachádza necelú hodinu jazdy autom od Reykjavíku. Môžete si jednoducho prenajať izbu alebo si rezervovať celý turistický zážitok s názvom „Zlatý prsteň“ a vyraziť do svojej bubliny na luxusnom džípe.

Ceny za noc pod hviezdami sa pohybujú v prepočte od 215 do 250 eur.

Prijali by ste takýto druh oddychu? Podeľte sa s nami o vaše názory aj v komentároch na Facebooku!