Taký pôrod sa zopakuje raz za 100 000 rokov. Žena z Austrálie porodila po druhýkrát jednovaječné dvojčatá

Narodenie dieťatka je krásny životný miľník, ale ak mamička porodí dvojčatá, ide o dvojnásobné šťastie, obzvlášť, ak sa to stane druhýkrát.

Rodina Burstová z Austrálie privítala na svet svoje krásne deti Evie a Georgiu asi pred dvoma týždňami. Tehotenstvo bolo náročné, ale po 4h pôrodu sa všetko dobre skončilo. Dievčatá boli v oddelených plodových vakoch. Evie sa narodila ako prvá a vážila 2 kilogramy. O sekundu po nej prišla na svet Georgia, ktorá vážila 2,2 kg.

„Bolo to náročnejšie ako prvýkrát.  Bola som chorá a necítila som sa komfortne.“ hovorí mama dvojičiek.  Simona sa pred pôrodom trápila tým, ako zareagujú jej 4-roční chlapci.

Lekári tvrdia, že šanca na 2 pôrody identických dvojčiat sú 1:100 000. Simona a John potvrdili, že boli prekvapení, keď im povedali, že očakávajú opäť dvojčatá. „V rodine nemáme dvojičky, preto som bola v šoku, že sa to podarilo aj druhýkrát.“
couriermail.com.aucouriermail.com.au
Aké sú ich dcérky? „Zdá sa nám, že dievčatá majú viac spoločných čŕt než chlapci.“ povedala mama.

Rodinný pôrodník doktor Rob Butler navrhol, aby prekonali rekord a aj v nasledujúcom roku skúsili priviesť na svet dvojičky. Simone a John sa teraz sústredia na svoju rozšírenú rodinku, ktorá ich život určite obráti hore nohami.

©

Zdroj: ofeminin.pl