Učiteľ niesol 10-ročnú žiačku s rázštepom chrbtice, aby už nemusela vynechať ďalšiu exkurziu so svojimi spolužiakmi

Ryan Kingová navštevuje základnú školu Tally na predmestí Louisville v americkom štáte Kentucky. 10-ročné dievča má vrodenú chybu – rozštiepenú chrbticu.

Chrbtica a miecha dieťaťa sa nevyformovali správne, kvôli čomu je pripútaná na invalidný vozík. Chce viesť normálny život, no nie vždy sa to dá.

Facebook/TeamRyanSB

Trápi ju, že sa nemôže pridať k spolužiakom, keď idú na exkurzie. Deti o nich nadšene hovoria a je im ľúto, že Ryan nemohla byť s nimi. No prišla chvíľa, keď sa jej konečne splnil sen.

Facebook/TeamRyanSB

Škola ohlásila výlet k rieke Ohio a Ryan si to nechcela nechať ujsť.

Jej matka sa rozhodla nosiť svoju dcéru v nosiči, ktorý jej poslal jej priateľ. Toto všetko vyrozprávala Rayaninmu užiteľovi. Potom k nim prišiel ďalší učiteľ Jim Freeman a ponúkol sa, že by rád vzal dievča na tento výlet.

Jej matku prekvapilo, že sa dobrovoľne prihlásil pomôcť. Už len kvôli tomu, že Ryan o tomto učiteľovi nikdy predtým nehovorila. „Nemyslím si, že si ani dokázal predstaviť, aký dopad budú mať jeho činy na iných ľudí.“

Facebook/TeamRyanSB

Spolužiaci boli nadšení, že sa k nim Ryan pridá.

Je ťažké opísať, aká bola šťastná. Pán Freeman pre ňu urobil ešte niečo navyše – dal jej nezávislosť, nakoľko už nechcela, aby ju jej matka niesla.

 

Zdroj: lifter.com.ua