V 14. storočí vymysleli v Japonsku techniku pestovania zo stromov

Japonsko je veľmi zaujímavá krajina, ktorá nikdy neprestane udivovať a inšpirovať ľudí snahou o dokonalosť. Ukazuje sa, že snaha o dokonalosť je niečo, čo je hlboko zakorenené v japonskej kultúre.

Väčšina z nás pozná bonsai. Mnohí z nás však o daisugi doposiaľ nepočuli. Aj keď sa jeho technika podobá technike bonsai, jej výsledok je však úplne odlišný.

Táto technika, ktorá siaha až do 14. storočia, bola novinkou pre viacero ľudí. Príspevok používateľa Wrath Of Gnon, ktorý získal viac ako 17 000 hodnotení na Twitteri, sa stal virálnym aj na iných platformách.

Existuje stará japonská lesnícka technika s názvom „daisugi“

Táto metóda bola pôvodne vynájdená obyvateľmi regiónu Kitayama a bola použitá na riešenie problému s nedostatkom sadeníc, pretože v regióne je málo rovných pozemkov. Výsadba a pestovanie stromov na strmých svahoch sa ukázalo ako mimoriadne ťažké. Výsledkom bolo, že daisugi umožnilo znížiť počet plantáží, zrýchliť zberový cyklus a vyrobiť tiež hustejšie drevo.

V priebehu rokov popularita daisugi začala klesať. Dnes tieto druhy cédrov väčšinou rastú v udržiavaných záhradách kvôli svojmu štíhlemu a elegantnému vzhľadu.

Zdroj
Zdroj foto: wrathofgnon